Dnes je streda, 23.september 2020, meniny má: Zdenka
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vera Wisterová: „Som prehnane šťastná, že ich mám..."

december 22, 2015 - 15:49
Najskôr sa zvládla vyrovnať s neprekonateľným strachom o deti a teraz dokáže aj skvele vyzerať, aj keď ju v noci nenechajú vyspať. Veru Wisterovú neprekvapí žiadna otázka, výzva ani rozhovor v časovom strese. No materstvo ju predsa len dostalo. Nečakala, že sa z nej stane matka ochrankyňa.
V poslednom čase vás častejšie vídať v spoločnosti. Ako to, ževždy vyzeráte tak sviežo? To sú vaši synovia takí poslušní?
 
Ďakujem. Ale moji synovia sa v noci na striedačku budia približne každé dve hodinky a každý z nich má na mňa iné požiadavky. Ak náhodou vyzerám sviežo a zachovalo, je to len vďaka spolupráci s mojou kamarátkou a skvelou maskérkou Soničkou Kubeníkovou.
 
Ktorý zo synov sa podal na vás? Akí sú?
 
Mám pocit, že ten starší zdedil moje povahové črty, alebo mi aspoň pripomína mňa, keď som
bola v jeho veku. Vníma všetko veľmi citlivo, má veľkú fantáziu, ale medzi ľuďmi mu chvíľu trvá, kým sa osmelí a prejaví. Ja som bola veľmi podobná. Mladší syn je zas skôr ako manžel, nepotrebuje sa uisťovať, či je šmykľavka bezpečná, rovno na ňu lezie a spúšťa sa dole hlavou. Aj keď ešte nevie rozprávať, veľmi jasne komunikuje a dáva nám najavo svoje požiadavky. Väčšinou krikom alebo piští ako malé šteniatko. A už teraz má veľký zmysel pre humor.
 
Už sa proti vám aj tak súrodenecky dohovárajú?
 
Tak toto sa nedávno stalo prvýkrát! Išla som ich dať poobede spať a oni sa ako keby jedným pohľadom dohodli, že mi dajú jasne najavo svoj nesúhlas. Naraz začali okolo mňa skákať, naháňať sa dokola. Ja som tam bola ako taký bezmocný dospelý, čo len máva rukami a snaží sa to zastaviť. Nakoniec som to vzdala, počkala, kým sa unavia a odpadnú do postele ako hnilé
hrušky, čo trvalo vyše hodiny a pol…
 
Dokonca ste spolu s nimi nafotili charitatívny kalendár. Čo Harlow a Theo potrebujú,
aby vydržali pózovať na fotení?
 
Theuško nepotrebuje nič, on si fotenie celkom užíva. Ale Harlow, trochu introvert, potreboval
viac pádnych dôvodov, aby spolupracoval. Ale vysvetlila som mu, že takto pomáha chorým
detičkám, a mám pocit, že som ho v tej chvíli presvedčila. Je veľmi empatický a má s chorými súcit. Okrem toho bola s nami jeho učiteľka zo škôlky, ku ktorej má veľmi blízky vzťah, takže ona ho spracovala v druhom kole.
 
Viac sa dozviete v aktuálnom čísle Zdravie rodiny. 
 
Foto: SITA

- - Inzercia - -