Dnes je piatok, 30.október 2020, meniny má: Šimon, Simona
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Turné plodnosti už po piatykrát na Slovensku

jún 20, 2014 - 23:24
V posledný júnový týždeň sa už po piatykrát v Košiciach (24. 6.), Banskej Bystrici (25. 6.) a Bratislave (27. 6.) uskutoční Turné plodnosti.
Plodnosť ani tehotenstvo nie sú samozrejmosť. Problémy počať má na Slovensku takmer každý 6. pár. Ako chrániť svoju plodnosť či zvýšiť šance na otehotnenie? Občianske združenie Bocian prináša overené informácie o reprodukčnom zdraví, vyšetreniach, možnostiach i rizikách liečby, úprave životosprávy, či zdravom tehotenstve formou interaktívnej edukačnej roadshow. Ak chcete vedieť, ako sa vyhnúť opakovaným gynekologickým ťažkostiam, predchádzať rakovine krčka maternice, zrýchliť spermie, čo je bezpečnejšie ako amniocentéza, ako si poradiť s myómami, či posilniť panvové dno alebo ako často mať pohlavný styk, Turné plodnosti je to správne miesto pre oboch potenciálnych rodičov.
 
Častými návštevníkmi sú páry, ktoré sa doteraz neúspešne pokúšali dieťa počať alebo sú v hraničnom veku, tí, čo potrebujú zlepšiť kvalitu spermií, tehotné ženy a mladé mamičky. 
 
Podujatie je príležitosťou overiť si množstvo informácií, často neuveriteľne zavádzajúcich, ktoré nádejní rodičia získali na internete. "Za normálnych okolností je splodenie dieťaťa intímnou záležitosťou, ktorá sa odohráva v spálni. Každý 6. pár musí vyhľadať pomoc. Čím skôr získajú overené informácie, tým vyššia je ich šanca na rodičovstvo,” hovorí Mgr. Denisa Priadková, predsedníčka Občianskeho združenia BOCIAN. 
 
 
Tohtoročné Turné plodnosti predstaví nové možnosti laboratórnych testov, ktoré doteraz neboli k dispozícii, spôsoby, ako sa vyhnúť gynekologickým problémom špeciálnou bielizňou či tampónmi a zásadné otázky, ktoré by mali byť súčasťou preventívnych prehliadok, no žiaľ nie sú. Vek prvorodičiek neustále stúpa, hoci správny čas na otehotnenie ani podľa najväčších odborníkov oklamať nevieme. Turné plodnosti predstaví nové možnosti zmrazovania vajíčok i spermií a ďalšie metódy zlepšenia plodnosti. 
 
Turné tradične oslovuje aj mladú generáciu, ktorá rodičovstvo plánuje v horizonte piatich rokov. Návštevníkov prekvapí, že netušia, ako dlho rastie spermia, ani iné základné veci z biológie. Oplatí sa prísť. Každý návštevník dostane zdarma úplne nové 6. vydanie Predmaterskej knižky a 5. vydanie Pasu plodnosti, unikátnych a vyhľadávaných publikácií Občianskeho združenia Bocian. 
 
 
Termíny Turné plodnosti: 
 
Košice, utorok 24. 6. 
od 14.30 do 16.00 na Hlavnej ulici (blízko stĺpu Immaculaty) 
od 16.30 do 18.00 na Hlavnej 68 (zasadačka,. I. posch.) 
 
Banská Bystrica, streda 25. 6. 
od 14.30 do 16.00 na Námestí SNP (pri Benického dome, č. 16) 
od 16.30 do 18.00 v Benického dome na Nám. SNP 16, salónik (I. posch.) 
 
Bratislava, piatok 27. 6. 
od 15.00 do 16.30 na Primaciálnom námestí 
od 17.00 do 18.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vľavo, miestnosť č. 19) 
 
Zdroj a foto: SITA, www.bocianoviny.sk

- - Inzercia - -