Dnes je streda, 21.október 2020, meniny má: Uršuľa
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tehotenstvo ma zaskočilo, ale som šťastná

marec 22, 2012 - 15:38
Herečka BETKA STANKOVÁ sa narodila v Bratislave, kde aj získala titul inžinierky ekonómie.

 


Ani to ju však neodradilo od umeleckej kariéry, dokonca prerazila v Prahe, kam ju priviedla láska. Hviezda retro snímky Rebelové zažiarila aj vo filmoch Peklo s princeznou, Doktor od jezera hrochů, ale aj v seriáloch Panelák a Keby bolo keby. Naposledy si zahrala v predstavení Včera tě zabiju! a v česko-slovenskom muzikáli Ôsmy svetadiel. Každým dňom ju čaká nová premiéra – stane sa z nej mamička.


Ste pomerne vyťaženou herečkou v Prahe aj v Bratislave. Zaskočilo vás tehotenstvo alebo ste bábätko plánovali?
Neplánovala, prišlo to viac-menej neohlásene, čo je však pre moju povahu dobre. Teraz prežívam najšťastnejšie obdobie v mojom živote, a tá vnútorná pohoda sa zrejme odráža navonok. Snažím sa aj zdravšie jesť, lebo čím som staršia, tým viac si začínam vážiť svoje zdravie a správam sa k svojmu telu zodpovednejšie. Teraz, keď som tehotná, mám dokonca chuť na potraviny, ktoré som nikdy nevyhľadávala, a tak u mňa doma už nájdete aj jogurty a cereálie. (smiech)


Neskrížili ste tak trocha plány režisérom?
Stretla som sa s veľmi pozitívnymi ohlasmi tak u scenáristov, ako aj u režisérov či hereckých kolegov. Keď som im oznámila, že som tehotná, vyšli mi v ústrety, zakomponovali ma hneď do scenára, zahrala som si aj vo filme Yvonny Vavrovej Náhradná matka. S nakrúcaním som však pred týždňom skončila, keďže som už vo finále – v deviatom mesiaci. Naposledy som robila pre Panelák na Slovensku a seriál Vyprávěj v Česku.


S bruškom ste sa objavili dokonca aj v úlohe modelky, nafotili ste fotky pre istú kozmetickú značku, ktorej ste sa stali v tomto roku novou tvárou. Ako ste sa cítili v tejto pozícii?
Priznám sa, že ma nebaví, keď ma fotia a málokedy sa mi aj nejaká fotka páči. Lepšie sa cítim pred kamerou. Modelky však obdivujem, lebo som neverila, že pri tejto práci je taký stres. Pre mňa to bolo stresujúcejšie, ako keď šestnásť hodín nakrúcam. Modelka teda zo mňa asi nebude... Po narodení dieťatka sa, samozrejme, s prácou na nejaký čas rozlúčim, ale keď dostanem naozaj zaujímavú ponuku, určite si to zariadim tak, aby som ju mohla prijať.


Kde budete rodiť?
Rodiť budem v Prahe, odkiaľ je môj partner, no pohlavie dieťatka si zatiaľ nechám pre seba, aby som nič nezakríkla.


Prezraďte nám teda aspoň niečo o budúcom oteckovi...
Volá sa Jan Seidel a nie je z brandže, i keď v Česku už o ňom napísali, že je ochotnícky herec... Aspoň nevyzerám ako zlatokopka... (smiech) Zoznámili sme sa pred troma rokmi v divadle Ypsilon, kam sme obaja prišli podporiť priateľov...


Kde sa plánujete usadiť ako rodinka – v Prahe alebo v Bratislave?
To vám v tejto chvíli naozaj nepoviem, to prinesie zrejme život...


Ste, ako sa hovorí „tesne pred rozsypaním“, ale vyzeráte naozaj skvele – ako modelka. Zrejme si tehotenstvo užívate...
Ako sa to vezme... Mám tehotenskú cukrovku, takže si musím dávať pozor. No ja aj moje dieťatko sme pod odborným dohľadom lekárov, takže verím, že všetko napokon dobre dopadne. Pri pôrode ma bude podporovať aj môj partner.


A čo svadba, tú neplánujete po narodení dieťatka?
Zatiaľ ju neplánujeme, ja som skôr taký spontánny človek, ale zrejme to budeme riešiť neskôr. Teraz je najdôležitejšie, aby sa nám narodilo zdravé dieťatko.Autor: Alena Horváthová-Čisáriková
Foto: Peter Frolo

- - Inzercia - -