Dnes je pondelok, 28.september 2020, meniny má: Václav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zanevrie Adela Banášová na moderovanie?

august 04, 2010 - 09:49
Adela Banášová (29), ktorú všetci poznáme ako naše moderátorské eso, šokuje. Najnovšie totiž od mikrofónu presedlala na spev. S Českou legendou Jankom Ledeckým (48) prespievala notoricky známu skladbu Proklínám, čo vyvolalo vlnu rozporuplných názorov...

Na internete už zopár dní kolujenová verzia piesne Proklínám od známeho autora Janka Ledeckého. Zaujímavosťou pri tejto skladbe je ale fakt, že ide o dueto, na ktorom sa okrem hudobníka podieľala tiež slovenská moderátorka Banášová. Spevák oslovil blondínku iba nedávno a to pred priamym prenosom udeľovania ceny Slovenka roka. "Využil som, že sa sústreďuje na prenos a nebude veľmi premýšľať," zaspomínal muzikant vtipne. Aj keď si Adela v minulosti spev už vyskúšala po boku bývalého frajera Tomáša Bezdedu (23), aktuálny hudobný počin verejnosť prekvapil.

Hit tohto leta...

„Adela má obrovskú charizmu. Keď som si ju vybral na dueto, vedel som, čo robím,“ pokračoval vo svojich odôvodneniach pri výbere speváčky Ledecký. Ten je s výsledkom absolútne spokojný a STAR sa preto rozhodol opýtať na názor odborníka. „Mám pocit, že Adela svoj spevácky pokus nijako "neprežíva", takže meditovať o tom, či to bol správny krok mi pripadá zbytočné,“ reagoval na vylepšenú baladu hudobný producent Juraj Čurný (44), ktorý skladbu Proklínám ani nepreklína, ale ani by ju nevyzdvihol do výšin. „Adeline spevácke limity sú jasné (určite aj jej samotnej), ale tejto novej verzii neublížila. Už aj preto, že Janek Ledecký ju oproti "zažitému" originálu veľmi správne pozmenil, predovšetkým čo sa týka tempa a aj speváckeho výrazu. Takže táto nová verzia nie je snahou priblížiť sa originálu, ale pozrieť sa naň s dvadsaťročným odstupom a aj nadhľadom. A čo sa týka nadhľadu (aj nad sebou samou), o tom v prípade Adely nemám nijaké pochybnosti,“ vypočul si pieseň hudobný znalec.

Samotná Banášová sa za svoj spevácky výkon nehanbí a prípadné negatívne reakcie verejnosti nerieši. Na otázku, prečo prijala ponuku, odpovedala jednoznačne. „Lebo ma oslovil. Tak prečo nie. Nejako to neriešim,“ dozvedeli sme sa od všestranne nadanej priateľky tanečníka Petra Modrovského (26).

Zmení povolanie?
Aj keď odborníci sa ku speváckemu výstupu Adely Banášovej nestavajú negatívne, verejnosť má už po prvých dňoch hranosti zjavne iný názor. Na internetových diskusiách sa totiž objavili nie práve lichotivé poznámky. „To je hrozné, spievala aj s predchádzajúcim milencom, tancovala s terajším, som zvedavá, kedy bude chcieť hrať vo filme. Prečo si niektorí ľudia myslia, že majú talent na všetko? Je už trošku nesúdna. Nech robí to, čo vie a netrapoší,“ napísala na známy server zjavne pobúrená fanynka pod prezývkou Popoluška. Kritizovaná plavovláska sa podľa vlastných slov nad obdobnými názormi verejnosti nepozastavuje. Keďže ale ide už v poradí o jej druhý pokus o spev,   spýtali sme sa jej, či by dokázala presedlať z moderátorského remesla na kariéru profesionálnej speváčky.

„Nemám ani spevácke ambície. Bol to príjemný zážitok,“ zhrnula veľmi stroho. Jej kolega Janek Ledecký pobúrené reakcie verejnosti nevníma ako dôvod na plač. „Vždy sa to niekomu páči a niekomu nie,“ prezradil médiám, pričom svoje rozhodnutie nad spoluprácou s televíznou tvárou neľutuje. "Dlho som premýšľal, s kým by som duet zaspieval. Adela je nielen vtipná a múdra. Je i veľmi pôvabná, a tak som si povedal, že ak ma má niekto preklínať, nech je to Banášová," skonštatoval Ledecký.

Autor: VERONIKA VANDRAŠEKOVÁ
Foto: S.A.

- - Inzercia - -