Dnes je pondelok, 28.september 2020, meniny má: Václav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Relaxačné kúpele u vás doma!

júl 09, 2010 - 09:33
Blahodarne pôsobia na pleť, pokožku celého tela, osviežia vás, dodajú energiu a dokonca kúpele z morskej soli vám pomôžu v boji s celulitídou aj akné a omladia váš vzhľad. Kúpeľ z morskej soli so správnymi prísadami vás postaví aj po náročnom a horúcom dni opäť na nohy.

Vychutnajte si luxusný relaxačný a osviežujúci morský kúpeľ u vás doma. Jeho účinky boli známe už v antike a prinášali dlhodobú úľavu pre telo aj pre dušu. Navyše, relaxačný kúpeľ prispieva k prekrveniu pokožky, príjemnému odpočinku a soľ dodá pokožke dôležité minerálne látky. Morská soľ je totiž bohatá na kalcium, magnézium, jód, draslík, bróm a sodík.

Tieto zložky blahodarne pôsobia na celý organizmus, napríklad jód v soli pôsobí priaznivo na štítnu žľazu, pohybové ústrojenstvo, tlmí bolesť, bróm zase upokojuje nervy. Kombinácia kúpeľa z najúčinnejšej soli z Mŕtveho mora, minerálnych látok a prídavných olejov naštartuje metabolizmus, uvoľní vonkajšie aj vnútorné napätie, zaženie únavu, vyčerpanie a stres. Stačí si naplniť vaňu a už len príjemne oddychovať.

Na tvár a krk
Soľ z Mŕtveho mora je stopercentná a prírodne čistá, kryštály sa líšia od obyčajnej morskej soli a obsahujú unikátne zloženie minerálov a stopových prvkov. Minerály prenikajú do pokožky, stimulujú ju, odumreté kožné bunky postupne miznú a výsledkom je jemnejšia, hladšia pleť. Naparte si tvár a krk nad misou horúcej vody zmiešanej s morskou soľou. Horúca voda otvorí póry a látky potom ľahšie preniknú hlbšie do pokožky.

Účinná maska
Aspoň raz za týždeň si doprajte upokojujúcu masku. Stačí, ak zmiešate v rovnakom pomere soľ s medom, nanesiete na tvár a necháte pätnásť minút pôsobiť. Maska vám prekrví pokožku, otvorí póry a zároveň ju vyčistí.

Pre suchú pleť
Pozor, ak máte suchú pleť, nemali by ste morskú soľ užívať vo veľkých dávkach. Môžete si ju však zmiešať s jojobovým, olivovým alebo s mandľovým olejom, ktoré sú mastnejšie a nevysušia pokožku v jej vrchnej vrstve. Po zmytí masky naneste na tvár upokojujúce bambucké maslo.

Luxus vo vani
Na relaxačný kúpeľ si najskôr pripravte koncentrát zo soli, ktorý rozpusťte v malom množstve vody. Na vaňu stačí okolo 400 gramov soli. Tento koncentrát prilejte do horúcej vane a poležte si v nej približne pätnásť minút. Potom sa osprchujte, zabaľte do uteráka a ešte hodinku oddychujte. Kúpeľ zlepšuje cirkuláciu krvi, posilní imunitu, je vhodný na uvoľnenie dýchacích ciest, priaznivo pôsobí pri vyčerpaní aj pri zápalových ochoreniach kĺbov a reume. Odporúča sa aj pre pacientov so psoriázou.

Píling na celulitídu
Pôsobí na prekrvenie a detoxikáciu pokožky, a tak pomáha v boji s celulitídou. Soľné masáže z hrubých zrniek morskej soli ju vyhladia, hydratujú a zjemnia.
Postup: Na vlhkú pokožku naneste hrubú vrstvu morskej soli a jemne, krúživými pohybmi vtierajte do pokožky. Ak máte suchú pleť, zjemnite soľ s olivovým olejom. Nakoniec sa osprchujte vo vlažnej vode. So správnou životosprávou a pohybom môže tento píling redukovať tuk a pomôcť tak s pomarančovou pokožkou. Navyše, píling je efektívnou doplnkovou liečbou pri akné a pri odstraňovaní pigmentových škvŕn.

Na nespavosť
Ak trpíte nespavosťou, urobte si kúpeľ z morskej soli s prímesou levandule. Pätnásť minút uvoľnenia vo vani vás upokojí a pripraví na spánok. Naopak, ak potrebujete dodať energiu, vyberte si soľ s prímesou citrusových plodov, ktorá vás postaví na nohy.

Jednoduché kúpele
Na ruky stačí lyžica morskej soli zmiešaná s vodou a pätnásťminútový kúpeľ
Umývanie celého tela chladnou vodu s morskou soľou osvieži a zbaví únavy
Na horúci kúpeľ nôh použite dve hrste soli

Autor: ANNA BOČKOVÁ
Foto: shutterstock
- - Inzercia - -