Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Aj letné zaľúbenie má budúcnosť

júl 27, 2010 - 15:31
Vďaka letnému teplu, slnku, uvoľneniu a hormónom vo vzduchu sme všetci akísi prístupnejší ľahkým letným vzplanutiam. Svoju skúsenosť s nimi majú aj známe celebrity, ktoré v minulosti tiež neodolali krátkemu flirtu.
Foto: 

Dokážem zahrať plážového inžiniera
„Jedno leto, keď som bol v štvrtom ročníku na základnej škole a skončil sa školský rok, sme sa so Zuzkou dohodli, že na seba počkáme do začiatku školy, do septembra. Prechádzali prázdninové týždne a koncom augusta som na kúpalisku stretol kamaráta, ktorý mi povedal, že ju videl na múriku rozprávať sa s iným chalanom. Vtedy som bol veľmi sklamaný,“ spomína na svoju prvú nešťastnú letnú lásku známy moderátor Matej Sajfa Cifra. Dnes vraj nepatrí medzi plážových inžinierov, no v prípade potreby ho dokáže zahrať.  „Čo človek hľadá, to v konečnom dôsledku pritiahne, takže ak hľadá plážovú inžinierku, plážovú inžinierku privábi, ale či to bude mať aj trvanie...“ uvažuje známy moderátor nad kvalitou rýchlych  prázdninových známostí. Verí však, že aj láska zrodená v lete môže vydržať a nezáleží na tom, či je letná, jesenná, jarná alebo zimná.

Kedy si ma láska už nájde?

Možno v textoch svojich piesní spieva Miro Šmajda aj o svojej prvej letnej láske. „Mal som trinásť rokov a bola veľmi krásna. Bozkávali sme sa v daždi, čo bol môj vôbec prvý bozk a rád na to spomínam,“ s troškou nostalgie hovorí mladý spevák. Leto je podľa neho tým pravým obdobím pre lásku, všade je pohoda, slnko, ľudia sú k sebe milší, a to môže uvoľniť pocity a túžby, ktoré sa inokedy potláčajú. Zároveň verí, že vzťah v lete nemusí byť len krátkodobá záležitosť a môže vydržať aj dlhšie. Čas pátrať po láske však spevák nemá, lebo celé leto strávi s kapelou prípravou nového albumu, ktorý vyjde v septembri. „Človek nikdy nevie, kedy mu tá svetluška cvrkne do nosa a prežiari mu život,“ hovorí s úsmevom, „dám vám presnú adresu, nech si ma tá láska už nájde?“ Ak by ste mali záujem pomôcť mu, jeho vysnívaná partnerka by mala byť taká ako on – originálna, charizmatická, usmiata a pozitívne mysliaca.

Flirt s Talianom
Romantickú letnú lásku zažila aj herečka Andrea Karnasová. „Bolo to v Taliansku, on bol Talian, ale nebol to plážový inžinier,“ hovorí herečka známa z Paneláka a Odsúdených, ktorá v tom čase mala devätnásť rokov. „Láska nám chvíľu vydržala a boli sme spolu v kontakte ešte dlho.“ Andrea verí, že letné lásky môžu vydržať, ak nejde len o ľahký flirt s cieľom pobaviť sa. „Akákoľvek láska môže vydržať, nerozdeľujem to, podľa mňa je to individuálne, sú manželstvá, ktoré vznikli v lete. Láska môže vzniknúť v ktoromkoľvek ročnom období, myslím si, že to  nie je obmedzené časom ani miestom.“ Podľa jej názoru za rýchlejšie ľúbostné vzplanutia v horúcom období môže slnko a hormóny šťastia, ktoré lepšie pracujú v teple ako v zime.
Dobrodružstvá na letných stanovačkách

Letné prázdniny sa zdajú byť ideálnym časom pre prvé vzplanutia. Inak na tom nebola ani speváčka Mária Čírová. „V puberte som letné lásky prežívala v podstate každé prázdniny. Dokonca aj vtedy, keď sme boli niekde stanovať s rodičmi, vždy sme s mladšou sestrou skontrolovali susedné stany, či sa tam nevyskytuje nejaký zaujímavý objekt,“ smeje sa dnes už mladá mamička syna Huga. Aj podľa nej môže mať takéto zaľúbenie budúcnosť, no v jej prípade sa tak nestalo. A čo je podľa nej na takýchto často krátkych dovolenkových láskach najkrajšie? „Asi to spojenie s dovolenkou a oddychom. Reálny život je často viac rutinný a menej atraktívny.“

Autor: EVA MOŠPANOVÁ
Foto: Oles Cheresko, TV Markíza, TV Joj

- - Inzercia - -