Dnes je pondelok, 18.január 2021, meniny má: Bohdana
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Aby letná láska prežila zimu

september 09, 2010 - 13:43
Priezračné more, horúce pláže, vzduch voňajúci po magnóliách, gýčové západy slnka a rozpálené telá mladých mužov. No nenamotajte sa! Ale keď sa vám to už stane, nedúfajte, že to bude láska na celý život. Aj keď, zázraky sa dejú...
Foto: 

A to ste si doma sľubovali, že takú teenagerskú chybu, ako zamilovať sa na dovolenke, neurobíte. Smola. Ste v tom až po uši..Ale čo ak to nemusí po týždni skončiť? Čo ak táto sureálna emócia má šancu prerásť do niečoho hlbšieho? Spýtali sme sa mužov, ako na to, aby nás brali vážnejšie ako len letný flirt.

Pozor na gigolov
Ak chcete, aby to nebolo len také pobláznenie na pár horúcich nocí, nakopnite svoju intuíciu a vyberte si správne! A hlavne, okamžite eliminujte všetkých plážových inžinierov a miestnych opaľovačov turistiek. Letná láska má byť romantická, ale nie lacná.

Ako odhalíte plážového inžiniera
•    Chodí sám, nanajvýš vo dvojici s podobne postihnutým kamarátom, s ktorým niekoľko krát denne absolvuje túru pozdĺž celej pláže tam a späť. Pozorne scanuje „zloženie“ pobrežia.
•    Ide priamo k vám, bez toho žeby predtým nadviazal nenútený očný kontakt alebo úsmev. Na čele má napísané: „Idem hneď na vec, pusa!“
•    Po tom ako sa spýta na vaše meno a vek sa okamžite zaujíma o to, či ste tu s priateľom. Ak aj odpoviete áno, vôbec ho to neodradí. Takže vlastne zbytočná otázka.
•    Hneď si pýta vaše telefónne číslo
•    Hovorí smiešne lámanou angličtinou.
•    Dáva vám tie najprimitívnejšie komplimenty. Ako škôlkar.

„Títo muži trpia permanentným nedostatkom lásky a svoje zúfalstvo si kompenzujú krátkymi románikmi, vďaka ktorým si môžu pripísať na konto stále nové a nové ženy. Turistky sú väčšinou tou najľahšou korisťou, pretože s nimi zvyčajne nie sú problémy. Niektoré nemajú naozaj zábrany. Prídu, nechajú sa pozvať na drink, vyspia sa s vami, potom nasadnú na lietadlo a už ich nikdy neuvidíte.“ (Michal)

Vysielajte správne signály
Je voňavá horúca noc a po celodennom slnečnom kúpeli sedíte s kamarátkou v prímorskom bare, cuckáte Sex on the beach a rozhliadate sa po miestnych chlapoch. Ale pozor, rovnako, ako kričí zúfalstvo z očí všetkých plážových opaľovačov, rovnaké signály budete vysielať aj vy, v prípade, že budete očumovať každého druhého fešáka a kade-tade bezostyšne flirtovať, hoci aj na diaľku. Neverili by ste, ale muži si tieto veci všímajú až príliš dobre. „Keď vidím ženu, ktorá je očividne nadržaná a rozhliada sa po miestnosti, koho by ulovila, nech je akokoľvek krásna, neprihovorím sa jej. Alebo naopak, ale v tom prípade jej hneď naznačím, že ju neberiem príliš vážne...“ (Patrik)

Správny outfit
Chcete zaujať a viete, že prvý dojem je veľmi dôležitý. Samozrejme, že ak chcete niekoho zbaliť, neoblečiete sa ako mníška, ale na mikrosukničky a hlboké výstrihy až po pás nezbalíte nikoho seriózneho. „Ak mám o ženu skutočný záujem, chcem využívať čo najviac svoju fantáziu a nemať všetko naservírované. “ (Michal) Príliš vyzývavé oblečenie priam kričí: „Som na dne. Zbaľte ma niekto!“ Hoci, existujú typy žien, ktoré aj takéto kúsky dokážu nosiť s noblesou. Ak k nim patríte aj vy, gratulujeme vám. Akoby sme nič nepovedali...

Netrepte!

Konečne ste sa dali do reči a konverzácia sa začína pekne rozbiehať. Skúste si to nepokaziť. Pamätať treba najmä na to, že posledná vec, ktorú chce váš spoločník počuť je kde ste si kúpili tie nové šaty, ktoré máte práve na sebe a prečo je na vás naštvaná vaša najlepšia kamarátka. Radšej rozprávajte o nových akciách, ktoré sa konajú na okolí alebo o najbláznivejších letných zážitkoch. Nehovorte hneď o sebe a o svojich problémoch. Veľa sa pýtajte a reagujte ľahko a vtipne. „Rozhodne nedávajte chlapovi pocítiť, že ho strašne chcete a viete si sním predstaviť celý život. Stačí malý nátlak a ste mimo hru.“ (Liam) Miesto toho pracujte na svojej magnetickej príťažlivosti, ktorá ako inak, tkvie v uvoľnenosti a prirodzenosti. „Muž musí mať pocit, že o nič nejde.“ (Liam) Aj ked vám v skutočnosti ide o veľa.

Baľte ho nenápadne
Keď na dovolenke stretnete muža, ktorý vás naozaj zaujme, chce to rýchlu akciu. Leto je krátke a komu sa chce čakať na to, kým sa fešák rozhýbe?  A treba sa zariadiť tak, aby  to vyzeralo, že vás von pozýva on a nie vy jeho. Hlavne mu nedajte šancu, aby vycúval. Aj keď sa vraví, že žena by chlapa nemala baliť, môže si vypýtať, čo chce. Muži majú radi zdravú drzosť. „Moja súčasná priateľka ma dostala keď povedala niečo na tento spôsob: ´Táto konverzácia naberá slušné obrátky. Som zvedavá, ako to bude vyzerať na našej spoločnej večeri.´ Riskovala a to sa mi páčilo. Chytil som sa. “ (Patrik) Ak by ste náhodou nemali rovnaké šťastie, nech vás to netrápi. Aspoň  vám nemusí byť ľúto, že ste premrhali leto čakaním na toho nepravého.

STOP digitálnej komunikácii!
Aj keď väčšina vzťahov dnes funguje primárne cez sms a e-maily, vy buďte originálnejšia a obmedzte digitálnu komunikáciu s vašim novým objavom na minimum. „Radej sa častejšie stretávajte, má to omnoho väčšie čaro a budete sa mať aspoň o čom rozprávať lebo sa nevyčerpáte.“ (Michal) A čo je ešte podstatnejšie – takto mu budete chýbať. Predsa len, keď s niekým celé dni chatujete a telefonujete si, tak sa pripravujete o šancu, aby ste naňho mysleli a túžili po ňom celou svojou bytosťou.

Autor: ALEXANDRA OKÁLOVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -