Dnes je utorok, 29.november 2022, meniny má: Vratko
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Podporte si imunitu. Recept v texte.

október 18, 2022 - 16:00
Deti sú v školských laviciach už nejaký ten piatok a vy doma s hlavou v smútku sledujete, ako celá rodinná posádka idete z choroby do choroby. Prečo zasa vy, preblesne vám hlavou pri každej ďalšej horúčke či viróze. Verte nám, nie ste v tom sami. Možno nastal správny čas na posilnenie imunity vitamínmi.
Foto: 
shutterstock

Školské, ale aj kancelárske prostredie sa stáva útočiskom pre sezónne choroby a rôzne vírusy. Prispieva k tomu aj zmena ročného obdobia, kedy sa z letných teplých dní stávajú hodiny plné sychravého počasia a padajúceho lístia.

Od hlavy až po päty

Nie je žiadnym tajomstvom, že stres je veľkou súčasťou modernej doby. Dnešné deti sa s ním stretávajú už počas skorých dní, predovšetkým na začiatku roka. Psychická nepohoda má tendenciu viesť k morálnemu úpadku, ktorý môže sprevádzať aj oslabenie imunity. Platí to samozrejme aj na unavených a preťažených dospelých. Hlava je záhadné a mocné miesto, preto ju treba udržiavať v pokoji. Dospelí musia mať rovnako na pamäti, že žiadny problém nie je tak veľký, aby sa nedal rozlúsknuť. Pri hlave však ešte ostaneme. Okrem psychickej pohody je nutné deti smerovať aj k správnym hygienickým návykom, ktoré si musia osvojiť - predovšetkým tí najmenší, hoci občas aj dospelí majú riadne medzery v správnych návykoch. Čisté ruky znamenajú menej patogénov, ktoré sa môžu dostať do bezprostredného kontaktu na slizniciach organizmu. Rovnako kašľanie do lakťovej jamky a správne vysmrkaný nos sú cesty, ktorými dieťa nielenže pomáha sebe, ale aj chráni svoje okolie a napomáha k ochrane kolektívnej imunity.

Adekvátna odpoveď

Detská imunita je po prázdninách v inej podobe ako pred nimi. Stránenie sa od kolektívu a väčšie trávenie času doma alebo s menšou skupinou priateľov je faktorom, ktorý na imunitu zásadne vplýva. Vo väčšom kolektíve sa rôzne sezónne choroby šíria rýchlejšie, predovšetkým vďaka ľahším a dostupnejším možnostiam prenosu. Vstupom do kolektívu sa imunita dostáva do stretu s viacerými patogénmi, ktoré môžu oslabenú imunitu jednoducho preťažiť, a tým pádom spôsobiť ochorenie. Dôležitá je predovšetkým získaná imunita. Deti, ktoré sa s patogénom už stretli, sú v obrovskej výhode oproti rovesníkom, keďže ich systém dokáže na zárodok adekvátne reagovať. Problémom je, že získaná imunita stráca po určitej dobe schopnosť reakcie, nakoľko „spomienka“ na ochorenie časom vybledne. Preto sme na jeseň svedkami prepuknutia sezónnych chorôb, na ktoré detský aj dospelý organizmus jednoducho zabudol. Preto je dôležité imunitu dostatočne podporiť. Zdravá imunita dokáže aj bez imunitnej pamäti jednoduchšie odolať patogénnym nástrahám.

Brána aj stena

Ako sa vlastne vírus alebo baktéria dostanú do organizmu? Ako sa telo pred nimi chráni? Všetci chápeme imunitný systém a jeho úlohu, no kde vlastne zasahuje? Pri pohľade do zrkadla sa nám naskytne odpoveď hneď na prvé dve otázky v podobe telesných dutín. V rámci tváre ide o nosovú či ústnu dutinu, no všetky dutiny v tele, nehovoriac o ranách, sú potencionálnou vstupnou bránou pre patogény. Tieto dutiny sú pokryté určitým epitelom, ktorý nazývame sliznica. Charakterizujeme ju ako štruktúru, ktorá dutiny pokrýva. Príkladom je dýchací a tráviaci trakt spolu s ústami a nosom. Samozrejme, ak by sliznica bola len jednoduchým obalom, tak by všetky patogény mohli jednoducho vkročiť do organizmu a spôsobovať mnohé problémy. Preto v rámci slizníc rozlišujeme aj tzv. slizničnú imunitu. Sliznice teda chráni ich vlastná „odnož“ imunitného systému, ktorá tvorí sekundárnu líniu obrany, oproti tej fyzickej, mechanickej, ktorú vykonáva samotná sliznica. V praxi to znamená, že sliznica je styčnou plochou medzi organizmom a vonkajším svetom, ktorá zároveň chráni telo pred patogénnymi zárodkami. Jedná sa teda o externý (vonkajší) typ imunity. Patrí do nej aj koža.

Bránime sa ako vieme

Vy aj vaše deti ste teda imunitou chránení, vždy však platí, že i ona musí byť patrične vyživovaná. Sedí to aj na fungovanie celého organizmu. Nato, aby sme mohli zdravo fungovať, potrebujeme dostať do tela látky, ktoré sú pre organizmus potrebné, ba priam predstavujú nutnosť pre celistvosť zdravia. Imunitný systém nie je výnimkou a látky na jeho nutnú podporu dostávame do tela prostredníctvom prijatej potravy. V jedle nájdeme širokú škálu vitamínov a minerálov. Tie následne obohacujú organizmus a vystužujú imunitu. Príkladom na dôležitý vitamín je B5. Nielenže posilňuje imunitu, no je schopný tlmiť zápal a nájdeme ho v rybách, kuracom a teľacom mäse. Silným zdrojom sú aj kvasnice, pekárenské droždie a orechy. Vitamín A zase podporuje systém proti nachladnutiu a prospešným je aj pre zdravie očnej sietnice. Najznámejším zdrojom je vaječný žĺtok, no okrem iného ho nájdeme aj v masle a rybacom mäse. Vitamín C je veľmi dôležitý aj po prepuknutí choroby. Výrazne napomáha pri liečbe infekcií a dokonca dokáže skrátiť jej liečbu. Najznámejšie zdroje sú všetky citrusy, no bohatá na vitamín C je aj kyslá kapusta, červená repa, jahody alebo zemiaky. Z minerálov je dôležitý selén, ktorý podporuje odbúravanie škodlivín a nájdeme ho napríklad v hubách. Železo a zinok priamo podporujú biele krvinky, ktoré rozpoznávajú a ničia cudzorodé látky. Bohatým zdrojom železa je červené mäso, ryby alebo tofu. Zinok zas nájdeme v banánoch, fazuli aj brokolici.

Doplnky ku strave?

Pre podporu celkovej obranyschopnosti tela je vhodná aj široká škála rôznych výživových doplnkov. Najlepšou voľbou pre deti v školskom veku sú cmúľacie tablety, ktoré príjemne chutia. Potrebné je vyberať tie, ktoré obsahujú reálnu účinnú látku. Dobrým príkladom je aktívna látka, ktorá cielene podporuje slizničný imunitný systém, pričom sa skladá z potrebných aminokyselín, oligopeptidov a nukleotidov. Pre detský organizmus môže byť v kombinácii so správnou stravou ideálnym nástrojom na podporu imunity.

Toto si uvarte

Naše babičky vedeli, že keď sa ohlási choroba, na rad musí prísť silný vývar. Skúste ho takto:

Ingrediencie:

  • domáca sliepka – ak nemáte, použite kuracie mäso alebo kurací skelet
  • 300 g zmes koreňovej zeleniny (zeler, mrkva, petžlen)
  • 2 zemiaky
  • Kúsok póru
  • 1 cibuľu
  • 3 strúčiky cesnaku
  • Soľ, čierne koreie celé, nové korenie celé, bobkový list
  • Pre fajnšmekrov: 1 vajce + šťavu s polovice citróna alebo 1 lyžicu octu

Postup: Mäso umyte a dajte do studenej vody spolu s koreninami a soľou. Kým sa bude variť, nakrájajte si zeleninu. Silná polievka sa musí pomaly variť aspoň dve hodiny. Ak však používate kuracie mäso, polievka bude uvarená aj skôr. Po tomto čase k sliepke pridajte zeleninu, očistenú cibuľu a dva strúčiky cesnaku. Osoľte, okoreňte a varte domäkka. Uvarenú polievku preceďte, oberte mäso zo sliepky a spolu so zeleninou vráťte do polievky. Nakoniec pridajte nadrobno nakrájaný pór a nechajte všetko prejsť varom. Uvarenú polievku zjemníte rozšľahanými vajíčkami a šťavou z polovice citróna. Hotovú polievku pred podávaním dochuťte nasekanou zelenou petržlenovou vňaťou a do taniera môžete pretlačiť  čerstvý cesnak.

 

 

 

- - Inzercia - -