Dnes je pondelok, 05.december 2022, meniny má: Oto
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Marianna Ďurianová: Som vďačná za to, aká som

september 13, 2022 - 14:00
Cíti sa ako večný optimista, rada sa smeje, miluje pohyb a je zdravo sebavedomá. Televízna moderátorka Marianna Ďurianová priznáva, že najčastejšie jej pokazia náladu ľahostajní a nevychovaní ľudia.
Foto: 
instagram

HOVORÍ SA, ŽE VEK JE IBA ČÍSLO. VYZERÁTE MLADO, SVIEŽO A KRÁSNE. AKO SA TO DÁ DOSIAHNUŤ?

Jeej ďakujem veľmi pekne za kompliment. V prvom rade za to vďačím svojim rodičom, po nich som zdedila gény, ktoré ten vek našťastie v plnej miere neodzrkadľujú. No a okrem toho som presvedčená, že tomu prispieva aj vnútorné nastavenie. Som večný optimista, rada sa smejem a čerpám energiu zo slnka. Mám rada pohyb, dlho som sa venovala joge, aktuálne už skoro rok cvičím s trénerkou dvakrát do týždňa vo fitnes. No a mojím najväčším zdrojom energie je môj desaťročný syn. Ten ma udržuje mladou…

VERÍTE, ŽE POZITÍVNY PRÍSTUP K ŽIVOTU DOKÁŽE UDRŽAŤ DLHŠIE AJ POKOŽKU ČI TELO V POHODE?

Som o tom presvedčená. Veď keď sa človek často usmieva, ani kútiky úst mu neovisnú. S pozitívnym prístupom, samozrejme, ide ruka v ruke životná energia - telo a duša sú jeden celok, navzájom sa ovplyvňujú. Keď vás niečo fyzicky bolí, je to vidno na tvári, keď sa psychicky necítite dobre, zákonite vás niečo začne bolieť, alebo to intenzívnejšie cítite.

ČO KONKRÉTNE JE PODĽA VÁS DÔLEŽITÉ, ABY PRIBÚDAJÚCE ROKY NEBOLO VIDIEŤ NA PRVÝ POHĽAD?

Mne sa osvedčilo neriešiť to. Jednoducho sa prijať, nechcieť byť iná, naopak byť vďačná za to, aká som. Zdravým sebavedomím sa prenáša vlastný pocit aj na druhých. Keď ste vďačná za to, aká ste, vnímajú vás tak aj ostatní. Keď ženy stále hovoria o tom, že už sú staré, že čo by dali za to, aby boli mladšie, tak si to všimnú aj druhí.

PREZRADÍTE SVOJ RECEPT NA PEKNÚ PLEŤ?

Pijem veľa vody, VŽDY sa večer odlíčim, aj keby som padala od únavy z nôh, tento krok nikdy nevynechám. Od dvadsiatich rokov používam kvalitné krémy, nočné séra a najnovšie som vsadila na čistý vitamín E, ktorý si na noc rozotriem na pleť a krk.

PREZRADÍTE SVOJ RECEPT NA PEKNÉ VLASY?

No tu musím priznať, že tie moje už dosť trpia. Dvadsať rokov práce v televízii si vyžiadalo svoju daň práve na kvalite mojich vlasov. Tým, že zakaždým keď vysielam, musia mi maskérky vlasy tepelne upraviť - buď natočiť, alebo vyžehliť a následne zafixovať lakom, už nie sú také pevné ako kedysi. Ale snažím sa to vykompenzovať odbornou starostlivosťou. Časté umývanie im tiež príliš neprospieva, takže keď nepracujem, dávam ich oddych.

AKO SA UDRŽIAVATE V KONDÍCII? PREZRADÍTE TIPY NA PEVNÉ ŠTÍHLE TELO?

Už som spomínala, že cvičím dvakrát do týždňa pod odborným dohľadom, ale za najlepší trik pre štíhle telo ja osobne považujem tanec. Akýkoľvek, ale musíte sa mu absolútne odovzdať. Občas ma prepadne túžba bláznivo tancovať, tak si doma zapnem hudbu a idem na plné pecky. Len tak sama pre seba. Je to neuveriteľne oslobodzujúce a zároveň skvelý kondičný tréning.

ČO ROBÍTE, ABY STE NEPRIBRALI… ALEBO SI STRÁŽITE SVOJE KILÁ BEZ ŤAŽKOSTÍ?

Od pôrodu mám v podstate rovnakú váhu. Občas jedno dve kilá hore alebo dolu. Niekedy mám dni, že neviem prestať jesť a zase naopak inokedy jem dvakrát za deň, takže sa mi to vybalansuje. Stabilná váha má svoje výhody, môžem nosiť oblečenie aj spred desiatich rokov…

DRŽÍTE NEJAKÉ DIÉTY? VERÍTE NEJAKEJ DIÉTE?

Verím jedine tomu, že všetkého veľa škodí. 

ČO SI RADA NAKLADÁTE NA TANIER? AKÉMU JEDLU NEVIETE ODOLAŤ?

Obľubujem ryby, zvlášť morské, ale nepohrdnem ani sladkovodnými. Milujem cestoviny na rôzne spôsoby, mám rada exotickú kuchyňu - najmä indickú a čomu nikdy nepoviem nie, je sushi. Súčasťou môjho jedálnička je aj veľa zeleniny a ovocia.

JETE AJ NEZDRAVÉ VECI?

Môj hriech sú sladkosti. Najmä gumené cukríky, tie zjem celý balík na “posedenie”. Ale označiť jedlo za nezdravé je veľmi relatívne. Jasné, že keď človek pravidelne konzumuje fast food, alebo vyprážané bravčové rezne, tak sa to na zdraví odzrkadlí. Ale ja razím teóriu (aj prax) zlatej strednej cesty…

ČO NAJRADŠEJ VARÍTE?

Keďže u nás doma hrajú prím cestoviny, tak sú to práve ony. Rada pripravujem aj netradičné jedlá, ako šošovicový nákyp alebo batatové hranolky, ale to si potom musím aj sama zjesť…

KTO ALEBO ČO VÁM VIE POKAZIŤ ÚSMEV NA TVÁRI?

No, žiaľ, v poslednej dobe to nie je až taký problém. Každý deň sa stretnem s niekým alebo niečím, čo ma vytrhne z dobrej nálady. Väčšinou sú to situácie, kde zistím, že ľudia sú príšerne ľahostajní k ostatným. A nevychovaní. A provokatívni. A čo ma úplne vie rozladiť, keď ľudia nepoužívajú mozog, iba nasledujú príkazy.

KTO VÁM UROBÍ DOBRÚ NÁLADU, AJ KEĎ STE RÁNO NEVYKROČILI TOU SPRÁVNOU NOHOU? Určite moje dlhoročné kamarátky a, samozrejme, môj syn. Jeho objatie ma vždy naladí na správnu strunu.

ZDRAVIE JE VZÁCNY DAR… AKO RIEŠITE PREVENCIU VY?

Každý rok absolvujem pravidelnú preventívnu prehliadku u mojej praktickej lekárky, taktiež u zubára, dentálnu hygienu mám raz za pol roka, pravidelne tiež chodím k endokrinologičke, gynekologičke a na mamológiu.

KEĎ SA POVIE ZDRAVÝ ŽIVOTNÝ ŠTÝL, ČO TO ZNAMENÁ PRE VÁS? ČO PRE SVOJE ZDRAVIE ROBÍTE KAŽDÝ DEŇ?

Kvalitne, zdravo a v primeraných množstvách sa stravujem, pijem veľa tekutín, hýbem sa, snažím sa minimalizovať stres a doprajem si to, čo mám rada a čo ma baví. 

AKO ZAČÍNATE DEŇ?

Ťažko. Som čistý typ sovy, takže rána sú pre mňa zaťažkávajúcou skúškou vždy keď musím skoro vstať. Čo ma preberie, je sprcha. Takže tým vždy začínam, aby som sa mohla posunúť ďalej. No a neodmysliteľne k môjmu ráno patrí capuccino. Keď ráno nemám povinnosti, rada si dlhšie pospím a vyvaľujem sa v posteli…

KDE BERIETE ENERGIU NA VŠEDNÉ I NEVŠEDNÉ POVINNOSTI… KAŽDÝ DEŇ?

Tiež sa to občas sama seba pýtam. Niekedy iná možnosť nie je ako všetko zvládnuť a inokedy sa tie povinnosti plnia aj samy…

BOLA PRÁCA MODERÁTORKY V TELEVÍZII PRE VÁS VYSNÍVANOU?

Absolútne nie. Nikdy som nemala ambíciu pracovať v médiách. Ale využila som možnosť, ktorá sa mi naskytla a zistila som, že to robiť viem. Tak som pri tom zostala. Pôvodne som však mala v pláne byť psychologičkou, čo som aj vyštudovala na UK.

ČO VÁS PRI MODEROVANÍ UDRŽALO DODNES?

Je to pekná práca a po tých rokoch je to už viac menej rutina. Takže ma nestresuje a to je pre mňa príjemné. No a keďže všetci si radi hladkáme ego, tak určite aj uznanie a pocit, že ma ľudia ešte stále chcú vidieť aj počuť.

VIETE, ČO BUDETE ROBIŤ, AK UŽ NEBUDETE NA TV OBRAZOVKE?

Myslím, že odpoveď na túto otázku najlepšie vystihuje výrok: ak chcete rozosmiať Boha, povedzte mu svoje plány…

AKO STE STRÁVILI LETO?

Pracovne aj oddychovo. Keďže mám školopovinné dieťa, tak som sa snažila počas tých sladkých dvoch mesiacov prázdnin, vytvoriť mu čo najviac zážitkov. V týždni keď som mala voľno sme vždy niekam vycestovali. To znamená, že skoro päť týždňov sme strávili na dovolenkách či výletoch, a v čase keď som musela byť v Bratislave, tak som ho vozila buď k starým rodičom alebo na denné tábory. Myslím, že leto bolo skvelé.

JE PRE VÁS SEPTEMBER NIEČÍM VÝNIMOČNÝ?

Mám rada teplú a slnečnú jeseň. Páči sa mi keď môžem behať v opadaných zlatých listoch zo stromov. A to sa dá len v septembri, potom sa už väčšinou začína chladné a upršané obdobie.

O ČOM DNES SNÍVATE?

O tom, že svet sa zase upokojí a my budeme môcť bezstarostne žiť.

- - Inzercia - -