Dnes je piatok, 07.október 2022, meniny má: Eliška
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Myšlienky ako tvorcovia našej reality

august 24, 2022 - 13:49
Naše myšlienky a emócie nie sú len súkromné kino v hlave, ale aj silné energie, ktoré priamo spúšťajú biochémiu v našom tele, a tak ovplyvňujú naše zdravie alebo chorobu. A tiež naše vzťahy...
Foto: 
shutterstock

AKO SI SAMI TVORÍME REALITU

Môže sa nám zdať, že nemôžeme nič ovplyvniť v celosvetovom merítku, dokonca ani v tom národnom. Nuž, záleží na uhle pohľadu. Nebadane, ale sústavne kvapku po kvapke, ovplyvňujeme všetko svojou energiou. To znamená, že nielen politici, oligarchovia, ale aj my – masy – robíme realitu. Ako? Tým ako každý jeden z nás cítime a myslíme. Najviac ovplyvňujeme našu najbližšiu realitu. Našou možnosťou, ako udržať napríklad svetový mier je udržiavať si ho v sebe. To znamená, všímať si, ako myslím a ako cítim. Ak vo mne vznikne negatívna emócia a potom aj negatívna myšlienka, môžem ju vedome premeniť. Najprv ju zachytiť, prežiť a nepotláčať, potom vypustiť, prepustiť, nedržať a nerozvíjať. A napokon nahradiť pozitívnou. Znie to jednoducho, ale je to náročná a vytrvalá práca. Je jedno, či máme pocit, že nám niekto ublížil, nepochopil, že žiada niečo, čo sa nám nepáči… postup je rovnaký. Negatívna energia je negatívna vždy, bez rozdielu, či je rozhorčenie spravodlivé alebo nespravodlivé. Jej účinky budú stále rovnako negatívne pre nás aj pre okolie. Skutočné pochopenie rozdielnych potrieb a názorov, odpustenie samému sebe i druhému, hľadanie prepojenia, dohôd, konštruktívne konanie a najmä - bezpodmienečné prijímanie odlišností - je nevyhnutnou podmienkou mieru v nás i okolo nás. Bezpodmienečné prijímanie nie je to isté ako ustupovanie od svojich vlastných potrieb. Naopak. Úspešne sa naplnia potreby všetkých, ak ich skutočne chápeme a rozumieme im.

VOJNA V NAŠOM VNÚTRI

V našich vzťahoch býva veľa tvrdohlavosti, ega, žiarlivosti, výčitiek, hnevu a bolesti. To všetko je vojna vo vnútri nás a často aj vo vzťahu. V skutočnosti je to výzva, aby sme sa naučili pracovať s našimi emóciami. Ak dosiahneme pokoj, potom naše rozhovory povedú k obojstrannému pochopeniu, úcte a k dojednaniu férových dohôd.

PUSŤME SLNKO DO NAŠICH DUŠÍ

Leto, so svojím slnkom, teplom, vôňami je láskou v priamom konaní. Láskou vesmíru. Máme šancu preniesť túto lásku do vzťahov. Najprv do vzťahu k sebe samému. Nikto nedokáže trvalo mať dobrý vzťah k inému, ak ho nemá k sebe. Pusťme slnko do našich duší… odpusťme si chyby, napravme ich a dajme si úctu. Som presvedčená, že žijeme časy premeny celej Zeme. Všetci máme nevyhnutné poslanie rozvíjať sa do vyšších dimenzií dobra. Nedávno som prečítala takúto myšlienku: Ak sa človek nerozvíja, ak sa zasekne a odmieta sa meniť k dobru, prichádzajú choroby a vojny. Nie ako trest, ale ako výrazný motivačný proces, aby sme sa už naozaj pohli… ak nechceme všetko zničiť.

- - Inzercia - -