Dnes je sobota, 20.august 2022, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Žije sa mi DOBRE

jún 28, 2022 - 16:00
Prečo na nej pribúdajúce roky nevidieť, čo jej pomáha, aby nestrácala úsmev na tvári, kto jej vie pokaziť deň a ako si udržiava dobrú kondíciu? SOŇA MÜLLEROVÁ, známa televízna moderátorka, si momentálne najviac zo všetkého želá, aby sa skončila vojna na Ukrajine.
Foto: 
instagram muller.sona (foto jana keketi)

UŽ TELEVÍZNA KLASIKA - DÁMSKY KLUB – SPOLU S VAMI PONÚKA DENNE MNOŽSTVO PRAKTICKÝCH RÁD A TIPOV Z RÔZNYCH OBLASTÍ. STE ROVNAKO PRAKTICKÁ AJ V REÁLNOM ŽIVOTE? V ČOM…

No ja som v podstate taký snílek, romantička, ale „šmrncnutá“ životne potrebnou dávkou praktickosti. Vycvičila som sa jednak v pätnásťročnom manželstve, potom v sedemnásťročnom živote, keď som bola po rozvode sama s deťmi a teraz onú potrebnú dávku realizujem v pomoci rodičom seniorom. Dokážem si poradiť so všetkým, všetko čo treba, zorganizovať čo treba, ale realizáciu väčšinou nechávam na odborníkov.

NA OBRAZOVKE PÔSOBÍTE KREHKO, ALE VŽDY S ÚSMEVOM A POZITÍVNE NALADENÁ. ODKIAĽ ČERPÁTE KAŽDODENNÚ ENERGIU A KTO VÁM POMÁHA DRŽAŤ SI ÚSMEV NA TVÁRI…

Ja mám partnera, ktorý je dostatočne pozitívny človek, má obrovský nadhľad nad životom, je to taký jeho dar a to výrazne ovplyvňuje aj mňa. On sa nenechá zošrotovať každodennými starosťami a ja sa to od neho učím. Deťom sa darí, rodičia sú v pohode, práca mi beží a sučka yama ma obdarúva láskou každý deň. Nemám dôvod, netešiť sa zo súkromného života.

KTO VÁS DOKÁŽE „POSTAVIŤ SA NA NOHY“ AK SA DNI ÚPLNE NEVYVÍJAJÚ PODĽA VAŠICH PREDSTÁV?

Asi to, keď to prediskutujem s mojím priateľom, on mi ponúkne na problémy aj iný pohľad, aj moji najbližší ma vedia povzbudiť a potom idem do lesa s psíkom a odrazu je všetko ľahšie a lepšie.

KTO VÁM VIE NAJČASTEJŠIE POKAZIŤ DOBRÝ DEŇ?

Sama sebe si viem pokaziť náladu, keď niečo nevyjde podľa mojich predstáv a ja to rozoberám z každej strany. Jednoducho vždy si pokazím náladu, keď neviem hodiť za hlavu problém, ktorý som si spôsobila sama.

MÁTE TRIKY, KTORÝMI ZAHÁŇATE ZLÚ NÁLADU?

Mne zaberá aktivita, akákoľvek zmysluplná aktivita. Napríklad upracem si kozmetiku, alebo špajzu, niečo, do čoho sa mi dlho nechcelo a potom sa teším z toho, že som to urobila. Aj keď za trest. KEĎ SA POVIE ZDRAVIE…

ČO JE PRE VÁS ZÁKLAD SPOKOJNÉHO A ŠŤASTNÉHO ŽIVOTA? ČÍM SA RIADITE VY? ZDRAVÉ JEDLO… AKÉ?

Veľmi jednoduché, zložené iba zo základných surovín. Ovocie zelenina, ryby. Ľúbim aj jogurty, tvaroh a nie - ktoré syry… A veľa olivového oleja. My sme sa pri mori naučili ryby iba uvariť s bylinkami, potom ich scediť a poliať olivovým olejom. Takto jednoducho nám to chutí.

POHYB… AKÝ?

Cvičenie doma, s vlastným telom, pila - tes a turistika.

CESTOVANIE AKO PSYCHOHYGIENA?

Určite. Veľa chodíme k moru.

RELAX… KDE A AKO NAJRADŠEJ?

Pri mame na gauči, potom v lese so psíkom, pri mori s mojimi blízkymi.

VYZERÁTE AKOBY VÁM ROKY NEPRIBÚDALI, AKOBY STE MALI TAJNÝ RECEPT PROTI STARNUTIU… PREZRADÍTE, ČO VÁS DRŽÍ TAK KRÁSNE SVIEŽU A MLADISTVÚ… JE V TOM TRIK ALEBO GENETIKA… ALEBO…

It is a package. Je to balík. Mladistvý vzhľad som asi podedila, aj typ posta - vy. Starám sa o seba priamo úmerne veku a profesii, lebo tá je postavená aj na vzhľade a potrebný esprit si udržia - vam vďaka deťom. Moja Emča, to je také svieže aktívne žieňa, ona ma ťahá dopredu.

AKÝMI RITUÁLMI SI UDRŽIAVATE SVOJE TELO V DOBREJ KONDÍCII?

Cvičím taký špeciálny systém DNS, robí mi to dobre aj na telo aj na dušu a veľa chodím. Denne minimálne 12 000 krokov…

VARÍTE RADA? MÁTE RECEPTY, KTORÉ PRIPRAVUJETE RADŠEJ AKO TIE INÉ. PREČO?

Ja stále hovorí, že varím rýchlo a dobre, aby som potom mala čas na iné veci, ktoré robím radšej. Nerelaxujem v kuchyni. Jedlo nie je moja téma. Môj priateľ varí výborne a spolu si pripravujeme veľmi jednoduché veci. A radi sa chodíme aj najesť von.

IDE, PODĽA VÁS, NAOZAJ LÁSKA CEZ ŽALÚDOK?

U nás určite nie. Pre nás sú dôležitejšie iné veci. Aktívny spoločný čas a pohoda to je to, čo potrebujeme a o čo sa usilujeme. Ak je tam aj jedlo, tak fajn, ale nie je to to podstatné.

PREZRADÍTE SVOJE PRIANIA NA TENTO ROK?

Zdravie a mier…

AKO SA VÁM ŽIJE TU A TERAZ?

V súkromí a práci sa mi žije dobre, ale vojna na Ukrajine ma trápi. Je to strašné, nedá sa to ničím ospravedl - niť, ničím. Je to hrôza. Nikdy by som neverila, že sa takého niečoho dožijem. Najviac zo všetkého si želám, aby sa vojna na Ukrajine skončila. Najviac

Dámsky klub STV - Dáša Černá Gejdošová o talentoch a silných stránkach

- - Inzercia - -