Dnes je nedeľa, 29.máj 2022, meniny má: Vilma
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Čaká nás aj núdzový stav

november 23, 2021 - 14:38
Minister vnútra Roman Mikulec v relácii Na telo Plus na portáli Tvnoviny.sk uviedol, že núdzový stav bude pre zákaz večerného vychádzania.
Foto: 
red

Vláda by mala na stredajšom rokovaní schváliť núdzový stav. Potvrdil to minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v relácii Na telo Plus na portáli Tvnoviny.sk s tým, že núdzový stav bude pre zákaz večerného vychádzania. „Toto sú všetko veci, ktoré sa majú prerokovávať zajtra na vláde. Nie je úplne všetko dohodnuté ani rozhodnuté. V mnohých veciach nastala zhoda a konsenzus, ale sú to vecí, o ktorých treba hovoriť,“ povedal Mikulec.

Vláda na stredajšom zasadnutí príjme opatrenie, ktoré bude chrániť životy ľudí. Povedal to v utorok v rozhlasovej relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo minister financií a bývalý premiér Igor Matovič. Vyjadril sa tak na margo celoplošného lockdownu, o ktorom sa v pondelok večer rozprávali koaliční partneri.

Matovič na koaličnej rade navrhol, aby o detailoch nového opatrenia partneri nehovorili, až pokým sa neschváli vládou. „Dôležité je, že to rozhodnutie je spoločné,” dodal Matovič a potvrdil, že viac sa verejnosť dozvie po stredajšom zasadnutí vlády z úst premiéra Eduarda Hegera a zrejme aj ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

- - Inzercia - -