Dnes je nedeľa, 29.máj 2022, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

LOCKDOWN: Ako sa nám zmení život od stredy?

november 23, 2021 - 10:00
Koaličná rada v pondelok do neskorej noci riešila, aké opatrenia zavedie na Slovensku v najbližších dňoch. Po rokovaní niektorí ministri prezradili viac...
Foto: 
red

Na rokovanie prichádzali predstavitelia vlády s jednoznačným stanoviskom - zaviesť opatrenia čo najskôr. " Je nutné situáciu riešiť okamžite aj preto, aby sme mali pokojnejšie Vianoce a mohli neskôr opatrenia uvoľňovať s ohľadom na blížiacu sa sezónu v cestovnom ruchu - Lockdown okamžite," znelo vyhlásenie ministra zdravotníctva. Premiér mal podobný názor - v žiadnom prípade nebude hazardovať so životmi zaočkovaných, či nezaočkovaných, a preto sa intenzívne zaoberá možnosťou trojtýždňového lockdownu pre všetkých obyvateľov, ako to navrhuje ministerstvo zdravotníctva a konzílium odborníkov.

Proti radikálnym opatreniam bola len strana SaS - minister Sulík po rokovaní pre PRAVDU konštatoval, že "politici „sa dohodli, ale viac povieme v stredu na vláde". 

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) zasa tvrdil, že polícia na prípadný lockdown pripravená je, no aktuálne žiaden neni. Poslankyňa Janka Bittó Cigániková (SaS) dodala, že naozaj sa koaličná rada dohodla „na kompromise“.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) krátko pred polnocou povedal, že opatrenia budú „iné ako sa čakalo“. „Nemôžem povedať, že to bude platiť pre všetkých,“ dodal.

Poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) dodal, že rokovali štyri hodiny a očkovaní by mali mať isté výhody. Zdôraznil, že premiér Heger a minister zdravotnícka Lengvarský podrobnosti povedia v stredu.

- - Inzercia - -