Dnes je piatok, 07.október 2022, meniny má: Eliška
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nápady na hry s deťmi - Bavte sa spoločne celá rodina

júl 02, 2021 - 10:54
Už vám dochádzajú nápady, akú zábavu vymyslieť pre deti? Aby netrávili celý deň pri televízore alebo za počítačom, máme pre vás zopár tipov, ako deti zabavíte. Vyskúšať ich môžete aj hneď.
Foto: 
Erika Fletcher on Unsplash

Bábiky, autíčka, pieskovisko, merkur alebo preliezačky. To všetko síce deti zabaví, no nebude ich to baviť celý deň a treba im vymyslieť aj iné aktivity. Čo takto si s nimi vytvoriť výzdobu do domu aj na záhradu, niečo zasadiť alebo si vyrobiť zážitkový kufor?

Spoločné sadenie

Spoločná aktivita je niečo, čo deti ocenia najviac, lebo im budete venovať čas aj pozornosť. Skúste si s deťmi niečo zasadiť, nech už to bude nejaká zelenina, ktorú potom spoločne môžete pooberať a zjesť, alebo niečo kreatívnejšie. Keď budete nabudúce variť omeletu, škrupinky z vajíčok nevyhadzujte. Pokladajte ich do papierového obalu, dajte do nich trochu hliny alebo substrátu a zasaďte do nich semienka trávy, žita alebo pokojne aj voňavé a farebné hyacinty či narcisy.

Vytvorte záhradné dekorácie

Máte k dispozícii záhradu? Nech vám deti pripravia nejaké dekorácie, ktoré môžete rozvešať na stromy alebo kríky. Aj rodičia bez záhrady môžu dať deťom za úlohu vyzdobiť domácnosť rôznymi výtvormi, ako sú pohľadnice alebo farebné papierové reťaze. Môžete si nájsť aj spoločné tvorenie papierových zvieratiek. Návodov, ako na to, nájdete na internete neúrekom. A zvládnu ich aj menšie deti.

Zážitkový kufrík

Našli ste po starých rodičoch starý kufrík? Dajte deťom za úlohu, nech dokumentujú aktivity každého dňa a výtvory potom povešajte dovnútra kufríka, alebo len tak niekde doma. Stačí predierkovať papier a pretiahnuť cez dierky šnúrky. Do kufríka môžete ukladať aj fotografie alebo rôzne suveníry z ciest. A je jedno či pôjdete k more, na hory, alebo len prechádzku k susede o ulicu ďalej. Všade sa nájde maličkosť, ktorú si deti môžu zobrať domov.

Vyrobte si celé mestečko

Domčeky, paneláky aj celé mestá. Zužitkujte staré krabice od topánok alebo krabičky od čajov a iné papierové boxy a vytvorte si z nich domčeky a mestá. Škatule a krabičky pomaľujte tak, aby vyzerali ako domy, prirobiť môžete aj záhradky a z výtvorov poskladať celé mestečko.

- - Inzercia - -