Dnes je piatok, 28.január 2022, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Takého ako ja už nenájdeš

apríl 07, 2021 - 11:39
Poďme na to ženy, koľkokrát sme počuli túto vetu a jej podobné obmeny? Po pravde ich ani nespočítame. Povedzme si ale spôsob, akým sa k nej vždy dostaneme.
Foto: 
shutterstock.com

Bez ohľadu na to, či sa to niekomu páči alebo nie, všetci na začiatku čosi hráme. Karty na stôl pokladáme veľmi opatrne, aby sme predišli risku v podobe citového zranenia. Ukazujeme najskôr dokonalé pozlátko, vytrhávame veci z kontextu a vsúvame ich do pozícii, v rámci ktorých vyzeráme najlepšie, najpríťažlivejšie a nevrháme na seba zlý tieň.

O to predsa ide nie? Nemôžeš hneď vystreliť konfety a roztiahnuť transparent „som mierne nenormálna“, prinajmenšom do doby, kým sa neukáže, že osoba, na ktorú chceme urobiť perfektný dojem je tiež trochu vychýlená doľava (samozrejme v dobrom slova zmysle). Akonáhle sa tak stane, konečne dochádza k vytúženému uvoľneniu. Zrazu mu dovolíš nazrieť hlbšie do svojho vnútra.

Na miesto, kde sa stalo dosť zlého, ale i dobrého. Poskytuješ mu náhľad do vlastnej hlavy, ktorej sem tam sama nerozumieš, takže nový pár očí sa zíde. Zistíte, že k sebe pasujete, sedíte si rovnako, ako po fyzickej tak i mentálnej stránke. Prečo to teda nepovýšiť na oficiálny level? Vzťah je však pre vytrvalých a silných jedincov rozhodnutých nevzdať sa a nehádzať flintu do žita pri prvom probléme.

Lenže aj silní ľudia sú občas nútení siahnuť po núdzovej poistke a tým zachrániť posledné kúsky príčetnosti. Niekedy budúcnosť proste ukáže odlišné odtiene než tie, ktoré si dychtivo očakávala a povieš si „stačilo.“ Romantická idylka dostáva po čele obrou červenou stopkou. Vtedy prichádza na scénu obľúbená veta: „Takého ako ja už nenájdeš.“ Kamoško, veď práve. Presne to je totiž ten dôvod, pre ktorý musíme dať vzťahu papa. Aby sme našli niekoho, kto si bude vážiť všetko, čo robíme a nebudeme mať pocit, že hocijaká snaha letí von bránou. Máš pravdu, takého ako ty už možno nenájdeme, lebo nájdeme niečo viac!

- - Inzercia - -