Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ranné rituály, ktoré ťa nakopnú do dňa

apríl 02, 2021 - 22:04
Rána bývajú spravidla ťažké. Hlavne po dlhej únavnej pauze od bežných povinností. Práve teraz by sme mohli povedať, že sa jedná o aktuálnu tému.
Foto: 
pexels.com

Avšak my poznáme recept, ako zo svojho doterajšieho nenávideného rána urobiť skvelý štart do plodného dňa. Stačí ak sa budeš držať nasledujúcich krokov:

1. Nechaj svetlu prienik do izby
Zatemnené žalúzie či rolety v tvojom tele evokujú potrebu udržať telo v posteli, nakoľko pretrvávaš v podvedomom presvedčení o tme. Spriechodni svetlu prístup a uvidíš, že hneď po prvom strete slnečných lúčov s tvojou pokožkou vstaneš ľahšie a spokojnejšie.

2. Nech je prvé zvonenie budíka zároveň posledným 
Prekladanie budíka dôverne poznáme snáď všetci. Bohužiaľ, nie je úplne šťastnou voľbou. Vykašli sa na to, tak či tak si už vo fáze prebúdzania. Proste vyskoč na prvý šup a nepredlžuj trápenie.

3. Vyhni sa nebezpečnej hre „ešte na minútku zavriem oči.“
Zaručený spôsob ako zaspať do práce, školy či na dôležité stretnutie. Existuje vôbec niekto, kto túto hru vyhral? Pochybujem. Po minútke (presnejšie povedané po novom miléniu) ostaneš vyhúkane civieť do priestoru s tým, že nemáš najmenšiu šajnu o tom, čo je za deň, mesiac a či si ešte vôbec v tom istom storočí.

Dospávanie vo všeobecnosti nemá na človeka dobrý vplyv ani z fyziologického hľadiska. Totiž, po zaspatí započne odpočítavanie. Akonáhle sa zobudíš, časovač vypne, takže ak aj náhodou znovu upadneš do ríše snov, tvoje telo zaráta iba tých dodatočných zopár minút. Laicky povedané, viac štrajkovania, menej energie.

4. Usteľ si posteľ
Na nič nezabudnúť a stíhať je vo svojej podstate doslova umenie. Pridať doň ešte bonusovú aktivitu neprichádza do úvahy. Lenže údajne ustlanie milovanej postele napomáha k lepšej produktivite. Aj keď si možno práve teraz prekrútila očami naprieč celým vesmírom, za pokus nič nedáš.  

5. Odpusti si stereotypné scrollovanie sociálnych sietí
Preklikávanie sa internetom je metóda založená na podobnom princípe ako vyššie spomínaná hra s krátkodobým dodatočným odpočinkom. Zdvihneš zrak a zistíš, že vďaka svojej zbytočnej rutine máš miesto očakávaných 2 hodín na prípravu presne 3 minúty a 29 sekúnd. 

- - Inzercia - -