Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Skratové správanie ťa nedefinuje

apríl 01, 2021 - 23:10
Hovorí sa, že prvý dojem dvakrát nespravíš. Avšak v niektorých prípadoch toto železné tvrdenie predsa len mäkne. Kde presne?
Foto: 
shutterstock.com

Ak si vo všeobecnosti odmyslíme posledný rok a pol s celosvetovou pandémiou a zameriame sa na fakt, že žijeme normálny zabehnutý rýchly konzumný život, tak nových ľudí stretávame takmer každú sekundu. Bez ohľadu na tvoju aktuálnu náladu do nich doslova narážaš v pravidelných intervaloch.

Stalo sa ti už, že si dakoho spoznala zrovna vo chvíli, kedy tvoja nálada nebola, povedzme, reprezentatívna? Lebo ja napríklad hej. Skrátka ťa zastihne v najnevhodnejšej situácii. Si naštvaná na celý vesmír, nič ti nevychádza, všetko, čoho sa chytíš ti akosi lajtovo pretečie pomedzi prsty. No, proste deň blbec.

V podobnom okamihu má dotyčná osoba, ktorá sa cestou pomaličky načahuje, aby ti podala ruku a predstavila sa, dve možnosti. Buď to pochopí, alebo sa zvrtne na päte a odkráča preč. Vďakabohu máme v drvivej väčšine šťastie na empatických jedincov. Nemusíš sa vôbec cítiť trápne ani zahanbene. Skratové výkyvy zastihnú kohokoľvek a kdekoľvek, takže je pre nás prirodzené prehliadať ich. Jednoducho k nám patria, predstavujú filter prostredníctvom ktorého uvoľníme prevyšujúci tlak.

Podobné momenty ťa však nedefinujú. No tak si vybuchla, a čo? Na základe jedného skratu nemožno tvrdiť, že si zlý človek. Tí, ktorí ho citlivo zametú pod koberec časom uvidia, aká si naozaj. Rovnako sa i ty sama vyvaruj podobným rýchlym súdom. Nikdy nevieš, čo počas konkrétneho dňa druhí prežili, nepoznáš dôvod ich hnevu, rozhorčenia, zlej nálady. Neuchyľuj sa k urýchleným záverom. Paradoxne, osoby, ktoré by sme od začiatku najradšej zavrhli sa postupom času stanú jednými z najlepších.

- - Inzercia - -