Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pripíjam na nový začiatok

marec 31, 2021 - 20:18
Keď sa občas zastavím, aby som nakukla ponad plece vidím ženu, ktorá prešla obrovský kus cesty. Veľmi tŕnistej, kľukatej a komplikovanej cesty.
Foto: 
pexels.com

Zatiaľ ma nič neprinútilo prehodnotiť svoje postoje v rámci vedomia o tom, že každý človek či zážitok má v mojom živote opodstatnenie. Všetko sa deje pre niečo. Miestami to zabolí ako šľak, no súčasne potlačí vpred. Boli i chvíle, kedy som so slzami v očiach do prázdneho éteru žalostne zašepkala „prečo ja“, ale čas ma naučil vnímať detaily.

Totiž, odpoveď na otázku prečo ty je v skutočnosti celkom jednoduchá. Hocijaká zlá situácia ťa robí silnejšou. Ponúka ti možnosť poučiť sa z chýb, ktorým sa už na základe skúsenosti v budúcnosti vyvaruješ. Hlavne vedz, že i najhorší deň v histórii trvá len 24 hodín.

Pripíjam na nový začiatok. Pozdvihujem ruku s pohárom od šampanského, pretože žena, akou som dnes ma núti usmievať sa. Mojim cieľom nie je myšlienkami uletieť a nadhodnocovať realitu, ale zároveň viem, že si môžem dovoliť povedať „som na seba hrdá“. Ľudia toho za celú dobu narozprávajú príliš. Drvivá väčšina ich slov trafí citlivé body a najhoršie na tom je, že ti spätne neprejavia ani štipku ľútosti.

Chcem ťa motivovať k tomu, aby si pohár pozdvihla so mnou. Mala by si oslavovať vlastnú osobnosť, ktorá je špeciálna a jedinečná. Pravdupovediac, nikto nikdy nevidí celú plochu. Dokonca sa ťa na ňu ani nepýtajú. Je im to srdečne jedno. Príležitostne si kopnú, akonáhle vidia, že sa ti darí v tom, čo robíš, ako vo všeobecnosti zvládaš vstať z postele a fungovať bez zbytočných kecov.

Nenechaj sa tým odradiť a v tichosti pokračuj v plnení svojich snov. Nepotrebuješ im to vešať na nos. Bohužiaľ musíš súhlasiť s tvrdením, že čo ľudia nevedia, nemôžu zničiť. Tvrdá drina spravidla končí vytúženým výsledkom. Prosím pripíjaj na seba najčastejšie ako sa len dá. Pochváľ sa keď urobíš niečo správne. Buď na seba pyšná.

- - Inzercia - -