Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pravda o súčasných vzťahoch: Priveľa požiadaviek a málo porozumenia

marec 28, 2021 - 14:44
Definovať dnešné vzťahy je celkom makačka. Na každý bežný problém sa z čista jasna nalepí akási bizarnosť, pri ktorej si dramaticky čapneš dlaňou o čelo.
Foto: 
pexels.com

Túžiš po niekom, ku komu by si sa v noci pritúlila a rozoberala hocičo, čo ti len napadne. Na druhú stranu však táto myšlienka opúšťa systém rýchlejšie než jedlo pri abnormálne výkonnom metabolizme. Prečo? Lebo ti samota vyhovuje. Teda, aspoň z časti.

Ak by sme mali spísať zoznam v štýle „pre a proti“, skončili by sme zrejme niekde v rozmedzí augusta a septembra roku 2025. Skrátka, oba tábory majú čo ponúknuť. Tvojou jedinou úlohou je nájsť cestičku dakde uprostred a vybrať si z nej vyhovujúce body.

Každopádne sú terajšie vzťahy v porovnaní s minulosťou výrazne zatláčané do sféry online sveta. Nedaj bože by voľakto nevidel, že si bola s miláčikom v obchode za ručičku, alebo ako ti po ceste zaviazal šnúrku na topánke, aby si sa nemusela zohýbať. Možno si práve teraz očami obišla celý priemer svojej hlavy, no možno pochádzaš práve z opačnej strany ostrova a hovoríš si „no a čo?“ No a nič.

Ibaže, ak by sme sa na to pozreli detailnejšie, pobadáme menšie trhlinky. Napríklad fakt, že na sociálnych sieťach sú všetci vysmiati, šťastní atď. Avšak nejeden človek v mojom okolí priznal, že miestami nadobúda dojem, akoby žil dva životy. Jeden reálny a druhý virtuálny. Samozrejme s vtipnou vsuvkou „kiež by bol môj vzťah tak pekný a ružový ako na tých fotkách.“

Kde sa stala chyba? Odpoveď znie: príliš veľa požiadaviek a ukrutne málo pochopenia. Predsa len máte obaja odlišné záujmy. Kladiete dôraz na rôzne veci, a áno, perfektné zosúladenie je skôr rarita než pravidlo. Muži si uťahujú zo žien a ich podmienok na dokonalého chlapa a ženy v podstate robia presne to isté. Lenže za každou srandou nájdeme aj kvapku vážnosti.

Keď už konečne nájdeš princa na bielom koni, či supermanku správaj sa tak, aby im neskrsol nápad z fleku zvrtnúť členky a fujazdiť do teplých krajín. Porozumenie je vo vzťahu jeden zo základných pilierov, ktoré ho držia pohromade. Logicky neostaneš po boku niekoho, kto si z teba robí dobrý deň, neberie ťa vážne a je mu prakticky ukradnuté čo si myslíš.

Snaž sa viac počúvať, veď rozprávať vieme všetci. Dbaj o potreby svojej polovičky, jednak preto, lebo ho/ju miluješ, a zároveň preto, že o dve-tri hoďky budeš naopak pozornosť potrebovať ty. Nech je to fér. Láska síce značí dobrý štart, ale neodnesie všetku záťaž, ktorou jeden obyčajný vzťah disponuje. 

- - Inzercia - -