Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nesúď knihu podľa obalu

marec 27, 2021 - 12:18
Predsudky sa postupom času stali našou alfou a omegou. No veď uznaj, koľko krát si niekoho do sekundy odpískala na základe povrchných domnienok.
Foto: 
pexels.com

Avšak pravdou je, že človek toho v sebe skrýva omnoho viac ako len blyšťavý obal, ktorého tvár dennodenne predostiera celému svetu. Vždy som bola za to, aby ľudia neprestávali hovoriť svoje názory, no naučili sa ich správne interpretovať.

Obmedz nerešpektujúce správanie na minimum. Nikdy nevieš, čím si dotyčná osoba prešla, alebo horšie, čím si prechádza práve teraz. Slová sú v podobných prípadoch ostrejšie než nože a pokiaľ správne namieriš, zanecháš škaredú jazvu na najcitlivejšom mieste.

Skutočnosť, že niekto kráča po ulici oblečený v súlade s aktuálnymi trendami a žije namiesto toho, aby prežíval, ešte neznamená mať na ružiach ustlané. Prečo sa občas nepokúsime nahliadnuť o kúsok späť? Súdime momentálny stav, lenže nevidíme celú plochu.

Za úsmevom sa taktiež skrýva množstvo nevypovedaného, lebo už niekedy skrátka nemáme silu. Radšej uprednostníme frázu „som v pohode“ než načínať siahodlhú debatu o tom, že „v pohode“ nie sme ani z ďaleka. Ostatní okolo nás akosi strácajú schopnosť načúvať. Veď sa ich to predsa netýka, prečo si kaziť deň ťažkosťami?

Poznáš ten pocit, keď osobne stretneš osobu, ktorú si doposiaľ videla iba na obrázkoch a povieš si „s ňou/ním by som si stopercentne nemala čo povedať, úplne z nej/neho srší arogancia“, ale akonáhle padnú prvé slová, tvoje domnienky odrazu naberajú nový smer? Presne o to ide. Nevieš aký človek je pokým ho aspoň čiastočne nespoznáš, nevypočuješ si jeho pohľad na veci, život alebo čokoľvek iné. Vráťme sa do čias, kedy bolo pre nás toto všetko jednoduché. V skutočnosti stačí ak spolu s očami otvoríš aj srdce.

- - Inzercia - -