Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Skutočná láska, či obyčajná manipulácia

marec 27, 2021 - 11:27
Keď si to povieš nahlas, vieš, že medzi skutočnou láskou a manipuláciou leží obrovitánska priepasť, no niekedy to na prvý pohľad nespozoruješ.
Foto: 
pexels.com

Podľa čoho teda možno usúdiť, či ťa tvoj vysnívaný princ naozaj miluje?

 Partner, ktorý vzťah s tebou myslí vážne nikdy nedovolí, aby si nadobudla pocit nedocenenia. Nech už urobíš čokoľvek, váži si to a neberie nič ako samozrejmosť. Rovnako ťa v tvojich činoch podporuje. Dovolí ti prejaviť pravé ja bez ohľadu na to, koľko chýb sa za ním skrýva. Častokrát totiž ľudia neodhalia všetko. Majú strach vystaviť obávané slabosti do popredia. V snahe predostrieť vytúžené pozlátko potláčajú negatívne emócie, ktoré však v istom bode vyvrcholia.

V rámci ozajstnej lásky podobná situácia nehrozí. Poskytuje priestor pre akékoľvek plusy a mínusy. Ďalšími dôležitými bodmi sú kompromisy a pochopenie. Tie sa v dnešnom svete hľadajú skutočne ťažko, keďže určitá časť kompromisu vychádza z ústupku a pochopenie si žiada uprednostniť potreby druhého pred svoje vlastné.

Stabilný a fungujúci pár rieši problémy spoločne, pričom nezabúda na úprimnosť. V rámci nej si občas vypočujeme informácie, ktoré nám nie sú zrovna po chuti, no hrajú výraznú úlohu pri osobnostnom raste. Manipulácia predstavuje pravý opak. Neustále výčitky, prehnaná žiadostivosť siahajúca za hranice tolerancie, pretvárka. Drvivú väčšinu vzniknutých komplikácii riešiš sama. Takýto človek nie je schopný byť oporou. Pomôže jedine vtedy, keď sa mu to „oplatí“. 

- - Inzercia - -