Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ignorancia tvoje problémy nevyrieši

marec 19, 2021 - 21:50
Žiaľbohu problémy nefungujú na rovnakých princípoch ako muchy, že keď ich ignoruješ, poberú sa strpčovať život niekomu inému.
Foto: 
shutterstock.com

Pravdupovediac im nevadí ani vyčkať. Nikam sa neponáhľajú. Rozhodnutie postaviť sa im tvárou v tvár je prakticky na tebe. Veľa ľudí sa uchyľuje ku krátkodobým riešeniam. Miesto toho, aby im raz a navždy dali stopku, radšej sa pobalia a doslova utečú. Lenže, problém nie je tvor ani žiadna materiálna či hmotná entita, od ktorej môžeš ľahko ujsť.

Buď absolvujú výlet s tebou, alebo sa na oko stiahnu do úzadia. Tým pádom v tebe vyvolajú pocit uspokojenia, že plán vyšiel na jednotku, a ty sa čoskoro môžeš opäť vrátiť k svojmu bežnému spôsobu existencie. Odrazu však prichádza spätný úder. Dokonca hrozí, že sa v dôsledku predlžovania nevyhnutného znásobia.

Pamätaj si, že nech už čelíš akýmkoľvek komplikáciám, najlepšia alternatíva pre teba je vyriešiť ich v čo najkratšom možnom čase. Jednak budeš mať celý humbuk rýchlo za sebou a po druhé, vyhneš sa zbytočnej paranoji. Bavilo by ťa zaspávať s ťaživým pocitom na hrudi? Mňa teda rozhodne nie. Áno, každý je mudrlant, kým naňho nedôjde rad, no ver mi, tiež som si prešla nejednou kalužou. Taktiež som sa snažila vziať to okľukou, ale v konečnom dôsledku bol dopad omnoho horší, než za normálnych okolností.

Teraz poviem asi najnepopulárnejší názor, no risknem to. Vec sa má tak, že pred problémami neutečieš, nevyhneš sa im, neodídu samé a ani nevychladnú akonáhle im dáš čas a priestor. Preto naber odvahu, vyhrň rukávy a opakuj si známe heslo Gizky Oňovej „idem, riešim.“

- - Inzercia - -