Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Výhody single života

marec 14, 2021 - 20:20
Poznáš ten nechápavý pohľad akonáhle pred niekým povieš, že si single, no vôbec ti to neprekáža? Podobný spôsob myslenia ti príde dosť obmedzený.
Foto: 
pexels.com

Áno, som žena a nie, nemám partnera. Kde je problém? Pripadám ti ako niekto, kto sa o seba nedokáže postarať bez toho, aby nado mnou mávala mužná svalnatá ruka? Ak hej, tak ma zrejme vôbec nepoznáš. Toto je niečo, čo si povie snáď každá z nás. Pravdou je, že single život prichádza s celkom slušnými výhodami, takže ak máš pocit, že bez chlapa neprežiješ, prečítaj si to aspoň dvakrát.

1. Priestor na sebapoznanie
Akonáhle si vo vzťahu, tvoje potreby prejdú procesom okresania minimálne o polovicu. Snažíš sa robiť kompromisy, ktoré sú zväčša na úkor vlastného komfortu. Postupom času už nedokážeš s určitosťou povedať kto si, aká si, nehovoriac o vymenovaní obľúbených činností, pretože celú dobu premýšľaš v prvej osobe množného čísla.

2. Kamaráti
Koľkokrát som len počula o tom, ako sa novopečený partner snaží rázne zakročiť do vzťahu medzi tebou a tvojimi kamarátmi. Okej, možno máš viac kamošov než kamošiek, ale i tak mu tento fakt nedáva absolútne žiadne právo stavať sa do pozície sudcu. Nevidím najmenší dôvod na to, aby si sa od nich dištancovala. Predsa len do tvojho života vkročili dávno pred ním a takisto pri tebe pobudnú aj po jeho odchode.

3. Vlastné pravidlá
Doba, kedy si sa musela o svoje bežné aktivity a dianie deliť s rodičmi sú dávno preč. Už nie si limitovaná večierkou ani jej podobným mantinelom. Spovedáš sa akurát sebe samej. Lenže spolunažívanie s mužom sem tam pripomína vypočúvaciu miestnosť. „Kam ideš, s kým, kedy sa vrátiš, prečo by si chodila“ atď. Na oko bežné otázky, ktoré sa však po pár mesiacoch alebo dokonca rokoch premenia na pôdu stvorenú pre turbulentnú hádku. V single živote sa ti možno nedostáva milión hrejivých objatí, no zároveň sa o svoje telo nemusíš deliť s paranoidným dvojčaťom poháňaným stresom z najbližšieho výsluchu.

4. Viac možností
V tomto bode viac možností nepredstavuje počet mužských obdivovateľov. Skrátka máš širšie pole pôsobnosti. Napríklad si predstav, ako sa zobudíš a povieš si „chcem odísť do zahraničia“. Idea lepšej práce či života ťa ženie do rozhodnutia natrvalo prekročiť hranice. Keďže si slobodná, stačí ti pobaliť sa, vybaviť všetky potrebné formality a hurá do neznáma. V opačnom prípade tak trochu musíš brať ohľad na názor svojej polovičky.  

- - Inzercia - -