Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 znaky toho, že máš sarkazmus v krvi

február 24, 2021 - 22:52
Sarkazmus je doslova štýl života (cháp s nadsádzkou). Ľudí, ktorí oplývajú podobným spôsobom humoru spoznáš podľa týchto 4 vecí.
Foto: 
shutterstock.com

V skutočnosti sa nejedná iba o uštipačné správanie s cieľom uraziť. Dokonca už aj samotné štúdie upozorňujú, že sarkastické osoby sú veľmi inteligentné, pretože na to, aby si pochopila túto formu komunikácie musí tvoj mozog pracovať rýchlejšie. Nezaskočíš ich, držia gro komunikácie vo svojich rukách, neberú si hlúpe narážky k srdcu, ba čo viac, vedia ťa „položiť na lopatky“ jedinou spätnou kontrou. A napokon, nenudíš sa s nimi.

Podľa čoho si overíš, či si jednou z nich?

1. Ostatní nechápu tvoj humor
Ako sme už podotkli vyššie, pochopiť sarkazmus je docela tvrdý oriešok. Je potrebné odosobniť sa a nebyť na seba príliš hákliví, čo poniektorým jedincom skrátka nie je súdené. Sú totiž stredom svojho vlastného vesmíru a hocijaká snaha o narušenie jeho prirodzeného chodu spúšťa začiatok veľkého tresku.

2. Pri virtuálnej komunikácii dochádza k nedorozumeniam
Dnešná generácia už dobre pozná patáliu typu: nedal si za vetou smajlíka. Emotikony už vo všeobecnosti naznačujú ľudskú emóciu, a preto je jej absencia zmätočná. Avšak, kedy chaos naberá na obrátkach?. Vtedy, keď sa niekto snaží o malý vtip, no napokon sa celý online rozhovor zvrtne a hádka je na svete.

620.jpg

Foto: 
shutterstock.com

3. Čím viac si ľudí doberáš, tým viac ich máš rada
Doberanie značí lásku. Princíp je jednoduchý, rovnako ako pri priamej úmere, a teda, čím viac drsnej srandy, o to väčšia láska.  

4. Zbožňuješ sarkastické osobnosti
Nie je nič lepšie ako byť s niekým na rovnakej vlne. Môžete sa rozprávať celé hodiny a stále sa mať na čom smiať. Nezainteresovaný človek by si možno povedal „toto by som neakceptoval“, ale vy sa beriete s rezervou. Rátate s tým, že vašim vtipom nikto nerozumie. To je však na tom celom najzábavnejšie. 

- - Inzercia - -