Dnes je nedeľa, 13.jún 2021, meniny má: Anton
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Dať si pauzu neznamená, že sa vzdávaš

február 18, 2021 - 00:19
Postupom času naše sny a vízie naberajú úplne iný level. Nastáva kompletná prestavba rebríčka priorít, na základe čoho meníme aj svoje správanie.
Foto: 
unsplash.com

Častokrát sa však prichytíme pri tom, že ideme na úsporný režim. Máme toho všetkého akurát dosť. Akákoľvek snaha o pridanie tempa je zbytočná, nakoľko nám dochádzajú sily. Tým pádom máme dojem, že stagnujeme alebo sme zleniveli. Upokojím ťa, nie je to pravda.

Odpočinok je prirodzená vec. Nemôžeš predsa svoje telo donekonečna trýzniť 100% výkonnosťou a maximálnym vypätím. Spomaľ. Ja viem, svet sa i podľa môjho skromného názoru hýbe prirýchlo, no nesmieš samú seba nonstop tlačiť vpred. Jednak ti hrozí syndróm vyhorenia a v horšom prípade sa preplnený harmonogram s nulovou šancou oddychovať na tebe odzrkadlí i fyzicky.

593.jpg

Foto: 
unsplash.com

Všetci naokolo sa oháňajú vetami typu „tvrdo pracuj, nevzdávaj sa pri prvom zlyhaní a garantujem ti úspech“. Áno, znie to vskutku krásne a motivačne, avšak nikde nie je napísané, že si nemôžeš dovoliť zvoľniť. Dopriať si minútku na rozdýchanie a nabratie síl neznamená vzdať sa. Stroje nevypínaš keď ich prestaneš používať?

Prestaň si nakladať na hlavu bremeno, o ktorom vieš, že je príliš ťažké. Radšej si veci rozumne rozdeľ a kúskuj si povinnosti. Sama uvidíš rozdiel. Vo chvíli, čo začneš jednať s rozumom a nie ozlomkrky hlavou proti múru sa aj na oko nemožné aktivity stanú realizovateľnými, dokonca ti to pôjde ľavou zadnou. Výsledky zrejme nepobadáš hneď, ale budú o to kvalitnejšie. 

- - Inzercia - -