Dnes je nedeľa, 16.máj 2021, meniny má: Svetozár
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nedovoľ, aby s tebou manipulovali

február 16, 2021 - 21:40
Mávaš pocit, akoby podaktorí ľudia v tvojej blízkosti s tebou mali postranné úmysly? Možno je to tým, koľkokrát si sa už sklamala na úkor svojej naivity.
Foto: 
shutterstock.com

Osoby, ktorými sa počas života obklopuješ ho chtiac či nechtiac posúvajú určitým smerom. V prípade zmeny kurzu je potrebná hĺbková inventúra. Postupne dospievaš a je úplne prirodzené, že sa menia aj tvoje predstavy, vnímane a celkový pohľad na to, čo je správne, a čo naopak nie.

Avšak dospelosť neznamená, že sa z teba cez noc stane doslova génius a zrazu budeš schopná vyňuchať zlý úmysel aj z 10 míľ. Kiež by sme podobnou kvalitou disponovali. Pravdou ale ostáva, že každá osoba svoje pravé ja odkryje až po istej dobe, ak vôbec. Zo začiatku totiž máme tendenciu vytvárať dokonalý dojem. I najmenšia chybička je neprípustná. 

591.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Čas ti tvoje presvedčenia buď potvrdí alebo vyvráti. Neexistuje nič uprostred. Lenže nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí hrajú na dlhšiu trať. Maskovaný záujem, predstieraná ochota obalená v milom úsmeve. Presne toto je definícia vypočítavého človeka, ktorého jediným zámerom je, aby si mu poskytla, čo potrebuje. V momente, kedy prestaneš vlastniť čokoľvek, z čoho možno profitovať, zmeníš sa na bremeno.

Ja viem, že odhaliť manipulátora stojaceho rovno po tvojom boku je zdrvujúce, no vždy si povedz, že by bolo omnoho horšie nechať to plávať. Dokedy by s tebou tancovali a používali ťa ako prostriedok na získanie vytúženého blaha? Dnešná doba je vskutku veľmi rýchla, a preto ti ani len nezíde na um vykonávať akési previerky. Najmä ak ide o dlhoročného parťáka. Navzdory všetkým neželaným situáciám nevešaj hlavu, predsa len si sa poučila a teraz už konečne vieš rozlíšiť nezištné priateľstvo od prospechárskeho divadielka.

- - Inzercia - -