Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako vyzerá ideálny deň pre seba?

február 16, 2021 - 21:36
Vzhľadom na povinnosti, ktoré sa ti dennodenne doslova sypú na hlavu je vskutku komplikované nájsť aspoň malý okamih „slobody“.
Foto: 
pexels.com

Každodenný harmonogram alebo rituál s názvom „čo všetko musím dnes stihnúť“ by mal byť aspoň zopár krát „rozbitý“ voľným časom investovaným do seba a svojich osobných potrieb. Pre nás ženy sa zväčša nesie v zmysle súkromného domáceho wellnessu. Už dávno neplatí, že jedinou povinnosťou nežného pohlavia je stáť pri sporáku, starať sa o domácnosť a vychovávať deti.

Občas nadobúdam dojem, že sme ako superhrdinky žijúce dva kompletne odlišné životy. Nikto ti nemôže vziať túžbu preraziť v práci, o ktorej si snívala, odkedy sa rozplynula fantastická vízia princeznovských šiat nesúcich sa chodbami paláca. Na druhú stranu, myšlienku vlastnenia paláca ešte nedokladaj. Možno nebudeš princezná, no stále je tu aj moderná verzia toho, ako vyzerá úspech.

589.jpg

Foto: 
pexels.com

Ukrojiť si čas len a len pre seba neznamená lenivosť. Práve naopak, je to must have. Prichádza čas na horúci kúpeľ s upokojujúcou regeneračnou soľou a bublinkami, sviečkami okolo vane, jemné prítmie a ticho. V prípade, že nie si zrovna fanúšičkou prostredia, v ktorom počuť prúdenie vlastného krvného obehu, zapni relaxačnú hudbu a ponor sa do režimu offline.

Odpočinutá vykroč z vane, priprav si manikúru a hurá na mani pedi. Vyhrab zo skrine tých milión zlupovacích, hydratačných voňavých masiek na tvár, zapni obľúbený seriál a pre zmenu sa sústreď na iný príbeh ako ten svoj. Obdaruj sa zdravou chutnou večerou, vhupni pod deku a dočítaj konečne knihu, ktorú odkladáš minimálne 2-3 mesiace. Garantujem ti, že po takomto dni budeš ráno plná síl, odhodlania a motivácie pokračovať, a čo ty vieš, možno práve ty zmeníš svet.

- - Inzercia - -