Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Komfort poteší, diskomfort naučí

február 14, 2021 - 21:32
Základom spokojného života je naučiť sa akceptovať aj jeho nepríjemné časti. Či sa ti to páči alebo nie, sú rovnocennými súčiastkami. Napokon predsa udržujú balans.
Foto: 
unsplash.com

Komfortné situácie sú zároveň poistkou. Upínaš sa na ne, nachádzaš v nich útechu a súčasne ti poskytujú stopercentnú istotu. Slúžia ako bezpečný prístav akonáhle sa objavia nečakané komplikácie, no najdôležitejšie je, že potešia.

Poniektorí sa oproti ostatným môžu pýšiť väčšou dávkou odvahy. Nemajú strach riskovať a skúšať nové veci, lebo vedia, že aj terajšia komfortná zóna bola kedysi iba neprebádaným územím. Museli sme si v nej nájsť to správne, vyhovujúce miesto. Každá doba má svoje čaro a svojím spôsobom nás učila vstupovať do neistoty. Dnes to ale funguje o čosi rýchlejšie.

Výhodná a najmä lákavá príležitosť príde veľmi ojedinele, no odchádza bleskovo. Málokedy máš čas sa na to vôbec vyspať, aby si prehodnotila, či máš záujem alebo nie. Ber či nechaj tak. Podľa mňa je váhavosť zbytočnou črtou, ktorá ťa iba brzdí. Veď čo je najhorší možný scenár? Šliapneš vedľa a poučíš sa z omylu, no dôležitejšie je, že budeš múdrejšia.

584.jpg

Foto: 
unsplash.com

Za diskomfort možno považovať vskutku čokoľvek. Trémista vystúpi pred publikum a konečne sa podelí o svoj talent, hanblivý človek odrazu v strede davu nahlas prejaví svoj názor, vyznanie sa zo svojich citov... To všetko sú isté formy diskomfortu a úprimne? Znejú desivo. Avšak presne takéto chvíle v živote potrebujeme, aby nás posunuli vpred.

Počula si snáď o niekom, kto sa dostal k vysnenému cieľu bez akéhokoľvek risku kráčajúc skrz vopred vychodené spoľahlivé cesty? Nie! Pretože úspech ako taký je individuálny. Hlavne ber do úvahy, že spôsob akým sa cudzia osoba dopracovala k úspechu pre teba nemusí znamenať to isté aj keď urobíš úplne totožné kroky.  

Diskomfortné situácie ťa zoceľujú, učia a pripravujú na svet, ktorý sa ti postupne odkrýva. Nemá zmysel zatvárať pred ním oči. Skôr či neskôr budeš nútená doň skočiť rovnými nohami. Nemaj strach z nepoznaného. Niekde predsa začať musíš.

- - Inzercia - -