Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Prečo stále častejšie počúvame o vegan kozmetike?

február 11, 2021 - 00:00
Možno vás tiež zaujal populárny trend vegan kozmetiky. Čo si vlastne pod týmto pojmom predstaviť? Majú vegan produkty oproti iným nejaké zvláštne benefity? Čím sú vlastne tak jedinečné, že si vyslúžili toľký záujem?
Foto: 
Organická Apotéka

Množstvo kozmetických prípravkov obsahuje živočíšne zložky vrátanie bio kozmetiky, ktorá využíva napríklad med, materskú kašičku alebo včelí vosk. Tie však majú v kozmetike svoje dôležité miesto. Všetky tieto suroviny sú pre pleť vysoko prospešné. Obsahujú totiž vitamíny a minerály dodávajúce pokožke vitalitu, výživu a mladistvú sviežosť. Pokiaľ je niekto alergik, alebo sa rozhodol vydať na vegan cestu z dôvodov svojej životnej filozofie, táto alternatíva je pre neho výbornou možnosťou starostlivosti o pleť, telo aj vlasy.

Žiaden med ani propolis

Vegan produkty nesmú obsahovať žiadne ingrediencie živočíšneho pôvodu či vedľajšie zvieracie produkty. Znamená to teda, žiaden med, včelí vosk – čiže propolis, materskú kašičku, vaječný žĺtok, ani iné ďalšie živočíšne zložky. Tým pádom nie je možné používať tieto ingrediencie vo výrobnom procese. Ak je produkt označený ako vegan, výrobca ručí za dodržanie neživočíšneho zloženia. Pokiaľ ste teda alergici alebo ste si vegánstvo zvolili ako životnú cestu, vegan kozmetické produkty sú presne pre vás.

maska3m.jpg

Foto: 
Organická Apotéka

Ako vyberať?

Ako sa rýchlo zorientovať pri výbere kozmetiky? Najrýchlejší spôsob, ako zistiť či je produkt vegan je nájsť označenie priamo na eshope. Presne to robí pre svojich zákazníkov česká kozmetická značka Organická Apotéka, ktorú určite poznáte pod označením Havlíkova. Tento rok firma prešla k  premenovaniu. Na ich stránke nájdete špičkové produkty a všetky sú v organickej, čiže bio kvalite. Niektoré z nich sú aj vegan.

„Sme tu pre našich zákazníkov. Chceme im pri výbere pomáhať. Pokiaľ je niekto alergický na niektorú živočíšnu zložku ako napríklad med, alebo materská kašička, nebude môcť siahnuť po skvelej masti Havlíkov prírodný zázrak alebo Elixír mladosti a krásy. Môžem mu ale odporučiť najobľúbenejšiu Ošetrujúcu a čistiacu rannú 3-minútovú masku, alebo krém Krásna Záhradníčka,“ vysvetľuje Vivienne Nagy, konateľka Organickej Apotéky. Každý vegan produkt je na webe označený.

priroda.jpg

Foto: 
Organická Apotéka

Dajú sa živočíšne suroviny nahradiť?

Mnoho zvieracích produktov sa v dnešnej dobe nahradiť dá, no nie úplne všetky. Ak ste kozmetický vegan, budete sa teda musieť vzdať napríklad medu, materskej kašičky a propolisu. Ide o jedny z najvýživnejších látok pre pleť, telo aj vlasy. Majú samokonzervačné účinky, čo je obrovská výhoda a ľudstvo ich používa už tisíce rokov. Ako náhradníka si môže výrobca kozmetiky zvoliť bambucké maslo alebo kokosový olej, tie sa ale materskej kašičke úplne nevyrovnajú. Med je zase nenahraditeľný v tom, že obsahuje takmer všetky vitamíny, minerály a enzýmy, na ktoré si spomeniete. Na druhú stranu, ak chce výrobca nasledovať vegan trend, a byť pripravený na alergikov, ktorým tieto zložky môžu spôsobiť veľmi nepríjemné reakcie, poradí si.

Široké spektrum vegan možností

V súčasnom svete je naozaj z čoho vyberať a možnosti sa neustále rozširujú. „Z našich vegan produktov sú skvelé pleťové séra – Grófkino sérum pre vyhladenie a vypnutie pletiSérum krásnej Cecílie s vitamínom C pre podporu produkcie kolagénu. Opomenúť nemôžem ani náš najpredávanejší produkt, ktorým je Ošetrujúca a čistiaca ranná 3- minútová maska. Dokonale čistí, vyživuje, hydratuje a naštartuje našu pleť do nového dňa,“ hovorí Vivienne Nagy z Organickej Apotéky. Medzi ďalšie vegan produkty patria aj napríklad telové prípravky, ako rastlinné oleje, balzamy, čistiace gély, mydlá či vybrané prípravky na vlasy.

- - Inzercia - -