Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Partnerská šikana: Z takéhoto vzťahu odíď

január 31, 2021 - 20:19
Čo sa týka spolužitia dvoch úplne odlišných ľudí vieš, že táto cesta bude všetko, len nie jednoduchá. Avšak nezabúdaj na svoje hranice.
Foto: 
shutterstock.com

Do vzťahu vstupujeme jednak s nádejou, očakávaniami a istými, ešte málo okresanými predstavami o spoločnej budúcnosti. Predsa len je rozdiel s niekým chodiť ako urobiť rapídny krok a začať spolu žiť. V tomto bode zisťuješ s kým máš reálne tú česť.

Veľa ľudí zrovna tento okamih nevníma, pretože cez tie obrovské ružové okuliare by si nebol všimol ani len padajúcu kravu rovno pred ich nosom. Fáza „dobré ránko“ prichádza až po určitej dobe spoločného fungovania v domácnosti. Partner nadobúda presvedčenie, že už ste spolu dostatočne dlho na to, aby si pomaličky dokazoval svoju nadradenosť.

V podobných prípadoch neváhaj ani sekundu a daj vzťahu stopku. Ak sa aj náhodou niekam dostaneš, nič pekne ťa na konci nečaká. Môžeme to v kľude nazvať partnerská šikana. Podľa čoho ju identifikuješ?

1. Miesto partnera máš doma detektíva
Dobre, že tvoje odtlačky neposype nejakým kúzelným vápnom, aby ťa podľa nich vystopoval. Takýto muž chce vedieť do bodky presne kde si, s kým si, čo robíš, kam sa chystáš a kedy plánuješ prísť domov.

2. Berie ti mobil bez tvojho vedomia
V súčasnej dobe neexistuje horšie prekročenie limitu trpezlivosti a akejkoľvek ohľaduplnosti než odcudzenie mobilného telefónu. Celkom fascinujúce ako malé krabičky skrývajú doslova celé životy. V momente, kedy tvoj partner siahne na tvoj mobil bez toho, aby si mu to dovolila, alebo horšie, bez tvojho vedomia, celá dôvera môže ísť do hajan.

515.jpg

Foto: 
shutterstock.com

3. Neustále sa obúva do tvojej rodiny a priateľov
Rodina a najbližší priatelia sú alfou a omegou tvojho života. Akým právom sa do nich bezdôvodne obúva? Nie len že tým ukazuje svoju prízemnosť, ale zároveň ti poskytuje krásnu ukážku toho, čo nechceš, aby ťa kedykoľvek, kdekoľvek reprezentovalo.

4. Hrubý slovník voči tebe
Nezhodnúť sa je ľudské, prirodzené a normálne. Naše názory nás definujú. Vďaka nim vieš s akým človekom máš dočinenia. Preto v žiadnom článku, aspoň nie z tohto sveta, nenájdeš najmenšiu zmienku o tom, že keď s ním nebudeš súhlasiť, je v poriadku spustiť lavínu nadávok a hrubých prívlastkov na tvoju osobu.

5. Vždy keď sa niečo pokazí, si za to zodpovedná
Nevadí, že ten tanier rozbil on tesne po tom, čo sa ním oháňal okolo tvojej hlavy. Nemala si ho vytočiť. Dievča zlaté, urob si láskavosť a choď od neho čo najďalej a najrýchlejšie ako je len ľudsky možné.

- - Inzercia - -