Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako sa najlepšie starať o pokožku v zimnom období?

január 26, 2021 - 10:39
Hádam každá žena pozná ten pocit, keď jej pleť prestane žiariť. Keď je suchá, začervenaná, ošľahaná zimným vetrom a precitlivená. Zima dokáže vysušiť našu pokožku natoľko, že stráca svoju krásnu prirodzenú farbu aj žiarivosť. A to je presne ten stav, ktorému chceme predísť.
Foto: 
Organická Apotéka

V zimnom období je veľmi dôležité venovať starostlivosti o pleť aj ruky zvýšenú pozornosť. Ako to teda robiť správne, aby naša pokožka bola aj v zime zdravá a krásna?

Voľte tie správne hydratačné produkty pre pleť

Vyberajte produkty s vysokým obsahom antioxidantov. Tie si veľmi dobre poradia s voľnými radikálmi a bránia našu pleť pred okolitými vplyvmi. Ľahké krémy v boji proti mrazu nestačia, používajte hutnejšie, vyživujúce produkty s vysokým podielom hydratačnej zložky. Tiež je dobré ustrážiť si, koľko vody krémy obsahujú. Voda totiž priťahuje mráz a produkty s vysokým obsahom vody nie sú schopné našu pleť ochrániť. Naopak olej a krémy s vysokým obsahom oleja, sú pre zimu ideálne. Česká kozmetická značka Organická Apotéka špeciálne vyvinula pre zimné obdobie pleťový krém s názvom Snehová vločka.

„Pokožka je v zime namáhaná mrazom, studeným vetrom, niekedy sa dokonca aj šúpe. Pleťový krém Snehová vločka obsahuje aktívnu látku Antarcticine, ktorá zamedzuje strate vody, obmedzuje začervenanie pleti pri striedaní teplôt a zanecháva na pokožke ochrannú vrstvu,“ vysvetľuje Vivienne Nagy, konateľka Oranickej Apotéky. Tento skvelý pleťový pomocník sa určite oplatí.

Aktívna látka Antarcticine je extramolekulárna polymérna látka z baktérií žijúcich pod ľadovcom v Antarktíde. Poskytuje ochranu pred extrémnymi teplotami a zamedzuje stratám vody z pokožky. Podporuje reštrukturalizáciu kože a zvyšuje jej regeneráciu. Zanechá pokožku pružnú, pevnú, vyživenú. Snehová vločka obsahuje tiež vzácne oleje. Makadamiový, ktorý pomáha s hydratáciou. Makový, ten sa stará o zvlášť suchú a popraskanú kožu. Rakytníkový, ktorý urýchľuje hojenie rán a jaziev.

Všeobecne je dobré voliť hutnejšie krémy na báze emulzie vody v oleji. Ideálne sú tie s vyšším množstvom tukových látok, vitamínov a antioxidantov. Počas zimného obdobia nie sú veľmi vhodné dlhé, horúce kúpele, ktoré podchladenú pokožku poškodzujú a vysušujú. Naopak, veľmi sa odporúča používanie olejov a hutných nočných masiek, ktoré hydratujú a vyživujú. „Najprínosnejšie sú pre pokožku produkty s obsahom bambuckého masla či včelieho vosku. Veľmi dobre pleť chránia, regenerujú kožné bunky a podporujú elasticitu,“ Dodáva Vivienne Nagy z Organickej Apotéky.

Starajte sa dobre o svoje ruky

Zvláštnu starostlivosť si zaslúži pokožka rúk. Koža na nich je často presušená vplyvom chladného počasia. Časté používanie dezinfekcie im tiež zrovna nepridá. Naviac v tomto období trpia tiež naše nechty. Vďaka častému striedaniu teplôt a suchému vzduchu sa štiepia, sú oslabené a často sa na nich vyskytujú škvrny. Vhodnou starostlivosťou o ruky sú zimné krémy s vysokým obsahom olejových zložiek, ktoré vytvoria jemný film. Ten ruky ochráni pred nepriaznivým počasím. Na noc sú vhodné zábaly, ktoré pokožku hydratujú a vyživujú. Ideálne je bambucké maslo, ktoré je svojím zložením veľmi podobné kožnému filmu.

Krém na ruky Snehová vločka od Organickej Apotéky obsahuje vysoké množstvo bambuckého masla. Medzi ďalšie dôležité aktívne látky patrí už spomínaný Antarcticine, ktorý zabraňuje strate vody v pokožke. Aj tu platí, že obmedzuje začervenanie pri striedaní teplôt a zanecháva jemnú ochrannú vrstvu. Ďalšie súčasti krému sú zložky ako včelí vosk, ktorý je antioxidačný, protizápalový a chráni pokožku rúk. Biophytosebum, látka z olivového oleja pre zmäkčenie a výživu. Žihľava, ktorá urýchľuje hojenie rán. Vďaka tomu všetkému budú naše ruky skvele chránené aj počas zimných guľovačiek i stavania snehuliaka.

- - Inzercia - -