Dnes je streda, 03.marec 2021, meniny má: Bohumil, Bohumila
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pochop toto základné pravidlo a ľudia si ťa konečne začnú vážiť

január 20, 2021 - 11:30
Dobro sa dobrom opláca, no povedzme, že táto celkom pekná a do polovice i výstižná formulka nenachádza uplatnenie vždy. Má totiž svoje medzery.
Foto: 
unsplash.com

Si príliš dobrá, ústupčivá, srdečná, chápavá, tolerantná a tak ďalej a tak ďalej. To je naozaj krásne a obdivuhodné. Poďme sa však spolu zamyslieť nad tým, koľkokrát sa ti to vrátilo. Keďže život vo všeobecnosti funguje na princípe šesťdesiat deviatky, neexistuje nič ako iba brať alebo nonstop rozdávať.

Tieto dva atribúty spolu musia byť v harmónii a navzájom sa vyvažovať. Ak sa podľa toho nesprávaš, narušuješ bežnú rovnováhu. Podobné otrasy neznamenajú nič dobré, či už pre teba alebo tvoje okolie. Postupom času sama zisťuješ, pre ktorých ľudí sa ti oplatí preplávať oceán. Rovnako prichádzaš aj na to, pre koho nie je nutné pohnúť čo i len brvou.

471.jpg

Foto: 
unsplash.com

Volá sa to prirodzená selekcia. Už len za jeden deň dokážeš stretnúť enormné množstvo ľudí. Svoj úzky kruh si však vyberáš sama. Jeho zloženie je doslova na tvojom uvážení. Sem tam šliapneš vedľa, bez toho to predsa nejde, no vo finále sa ti intuícia vyšpičkuje na maximum. V tejto fáze si schopná vycítiť s kým máš tú česť, do piatich sekúnd.

Nezabúdaj sa riadiť zásadným pravidlom. Pokiaľ s tebou doteraz všetci iba zametali a ani len náznakom sa nemôžme baviť o niečom ako rešpekt, znamená to, že si ho zatiaľ neaplikovala. Pravidlo znie: „Problém s dávaním všetkých na prvé miesto spočíva v tom, že ich učíš dávať teba na to posledné.“ Akonáhle podľa neho začneš jednať, celý tvoj svet sa náhle zmení. Takto aspoň uvidíš, kto za to skutočne stál. 

- - Inzercia - -