Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prípady, kedy uznáš, že okolie malo pravdu

január 19, 2021 - 00:04
Určite dobre poznáš ten pocit v krku, akoby si prehĺtala 80 tŕňov naraz, pritom sa len snažíš vysúkať zo seba slovko prepáč.
Foto: 
shutterstock.com

Ospravedlnenie je, najmä pre hrdých jedincov, ako čili paprička zaseknutá v pažeráku alebo akútny problém s príklopkou. Ak si však myslíš, že prepáč je jediná problémová formulka, reštartuj závity a skús to znovu. O stupeň vyššie totiž svieti stará známa, no velice neobľúbená veta: „Mala si pravdu.“

Spravidla sa necháme viesť našou intuíciou i navzdory tomu, že je očividne pokazená a nefunguje zhruba storočie. Nevadí, ako inak by si sa naučila, že máš dať od určitých vecí a ľudí ruky preč, keď si ani raz poriadne nenabiješ ústa?

465.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Najčastejšie uznávame okoliu pravdu v situáciách:

1. Keď ti všetci hovoria, že tvoj frajer je nenapraviteľný sukničkár a ty si ideš svoje kým ho sama nenačapeš.

2. Keď ťa mama pred dverami vystríha, aby si si ten tenký kabát ešte rozmyslela.

3. Keď ti jeden, zvyčajne triezvy, kamarát kričí „netrep s tým šampanským lebo ti vybuchne v rukách“ a ty mu s malou slzou a 5 stehmi na pohotovosti pritakávaš.

4. „Ja by som v tých úzkych rifliach roznožku ozaj neskúšala.“

5. Keď ti všetci so zdravým rozumom odporúčajú nebrzdiť vodku pivom, lebo ráno si v hlave dáš high five s Quasimodom tesne predtým, než zatiahne lankom kostolného zvona.

6. „Nezačínaj si s ním, oľutuješ to.“

7. Keď ti kamoška stále nadáva, aby si si prestala babrať tú sotva viditeľnú vyrážku, no ty nie. Ty vieš, čo robíš. Preto hneď ako k nej nabudúce prídeš so sklonenou hlavou a aj druhou hlavou, uznáš, že na jej radách asi niečo bude. 

- - Inzercia - -