Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Láska občas nestačí

január 02, 2021 - 00:11
Láska je úžasná vec sprevádzaná rôznymi radosťami, motýlikmi v bruchu, maličkosťami, ktoré ťa prinútia skákať tri metre do vzduchu.
Foto: 
shutterstock.com

No, to nie je všetko. Láska je pohonnou silou v rámci vzťahu. O ten sa však treba starať viacerými spôsobmi. Fakt, že máš niekoho rada ešte neznamená, že budeš schopná žiť s ním v jednom priestore už navždy. Častokrát budeš musieť riešiť aj veci, ktoré ti pôjdu proti srsti a ak by si mala na výber, vyhneš sa im gigantickým oblúkom.

Vo vzťahu neexistujú skratky, či tajné úniky. Buď čelíš problémom tvárou v tvár alebo sa na to celé vykašleš a necháš to tak. Nič medzi tým. Viem, nie je to úplne ideálna situácia, vlastne nie je ideálna ani z ďaleka, ale život nemá byť vždy prechádzka ružovou záhradou.

403.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Kedy vieš, že máš problém? Keď ti začne vadiť niečia podstata. To znamená, že všetko, čo si doteraz akceptovala a v samotnej podstate si si to ani nevšímala, lebo si to nepovažovala za dôležité, odrazu hrá odlišnými farbami a ty chytáš nervy. Máš pocit, že sa to nedá vyriešiť a neexistuje inej cesty než rozchod. Je to prirodzené. Limity sme mali odjakživa.

Láska niekedy proste nestačí. Je krásne, že sa máte radi, ale ak nedokážete tolerovať jeden druhého, nie ste schopní si navzájom poskytnúť priestor, nakoniec vybuchneš. Nadobúdaš dojem, akoby si stála v izbe, ktorej steny sa scvrkávajú a čochvíľa ťa rozpučia. On sa háji tým, že nad tebou drží ochranné krídla, no ty sa cítiš skôr ako v klietke. Vtedy je najrozumnejším spôsobom svoje cesty rozseknúť a vydať sa vlastným smerom. Netvrdím, aby ste sa na smrť rozhádali. Rozchod sa dá prežiť aj bez ujmy.  

- - Inzercia - -