Dnes je nedeľa, 11.apríl 2021, meniny má: Július
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako prežiť Vianoce bez zbytočných konfliktov a obťažovania okolia

december 22, 2020 - 08:57
Vianoce sú najkrajším sviatkom v roku – čarovným obdobím, ktoré prežívame v kruhu rodiny. Tie tohtoročné budú podstatne komornejšie, ako sme boli po minulé roky zvyknutí. Kvôli epidémii Covid-19 máme zákaz vychádzania a vianočné sviatky môžeme prežiť len vo svojej „vianočnej bubline“.
Foto: 
Velo

Zarobené na hádku
S členmi našej domácnosti a jednej rodiny, ktorú sa rozhodneme počas sviatkov navštevovať, nás iste veľa spája. Každý má však aj svoje vlastné zvyky, naučený spôsob správania, preferencie a očakávania. Dlhší pobyt medzi štyrmi stenami znamená aj zvýšené riziko konfliktov, neraz aj kvôli maličkostiam. Niekomu vadí, aký film práve beží v televízore, iný bytostne neznáša pohodené veci cez gauč, na stoličke alebo len tak v kúte, niekomu nepriniesol Ježisko vytúžený darček, alebo si prial stráviť Vianoce na svahu a vo wellness centre namiesto vo vlastnej obývačke. A priznajme si, väčšina z nás je už tak trochu frustrovaná z neistej situácie bez jasných pravidiel a vidiny toho, ako bude vyzerať rok 2021. A práve vtedy môžu byť nepodstatné maličkosti dôvodom na to, aby vybublali negatívne emócie a v polčase vianočnej radosti a veselosti explodovala hádka. Neodvoľme však, aby sme si najkrajšie sviatky v roku pokazili hádkami pre maličkosti.

velo2.jpg

Foto: 
Velo

Fajčiari to majú počas Vianoc ťažké
O to ťažšie to majú dospelí užívatelia nikotínových produktov, ktorí sú počas Vianoc doma, alebo v exteriéri – s rúškom. A cez rúško je ťažké holdovať svojmu (zlo)zvyku. Navyše, ak chcú byť aspoň trochu ohľaduplní k svojmu okoliu, snažia sa svojimi zvykmi neobmedzovať a neobťažovať ostatných členov domácnosti. Veď dym a nepríjemný zápach z horiacej cigarety neobšťastní asi žiadneho nefajčiara. A práve zvyky spojené s fajčením sú jedným z možných dôvodov na hádku v rodine. Aspoň tomuto konfliktu sa však už dá ľahko vyhnúť.

Ide to aj bez dymu, zápachu a prakticky kdekoľvek
Práve v predvianočnom a vianočnom čase sa už aj na Slovensku objavila na pultoch trafík, obchodov s tabakovým tovarom a na čerpacích staniciach novinka, ktorá je veľmi obľúbená u mnohých dospelých užívateľov nikotínových produktov v zahraničí. British American Tobacco prináša vhodnú modernú alternatívu ku klasickej a tak trochu zastaranej a oldschoolovej cigarete. Tou sú nikotínové vrecúška VELO – bez obsahu tabaku, s potenciálne nižším zdravotným rizikom a jednoduchý užitím kdekoľvek. Stačí si vrecúško vložiť pod hornú peru, kde sa z neho nikotín postupne uvoľňuje do tela cez sliznicu ústnej dutiny. Užitie by nemalo trvať viac ako 30 minút, potom stačí vrecúško vložiť pod vrchnák škatuľky VELO, alebo ho vyhodiť do koša. Keďže pri tejto forme užitia nikotínu nedochádza k horeniu, dospelý užívateľ nikotínových produktov neobťažuje svoje okolie a u(s)pokojenie nikotínového nutkania si môže užiť prakticky kdekoľvek.

Pestré chute, rôzna intenzita
Ako sa hovorí, zvyk je železná košeľa. Preto si možno nejeden fajčiar povie, že táto novinka nie je nič pre neho. Nikotínové vrecúška VELO však majú čo ponúknuť – okrem pokoja v rodine počas vianočných sviatkov aj širokú škálu príchutí a intenzity nikotínu. Na výber je až 7 rôznych variantov – mentolové aj ovocné. K mentolovým príchutiam patrí VELO Polar Mint, X-Freeze, Freeze, či Ice Cool so závanom mäty i horských bylín. Spomedzi ovocných príchutí stoja za vyskúšanie VELO Urban Vibe s chuťou čerešní a brusníc, VELO Tropic Breeze s intenzívnou chuťou mandarínok, marakuje a manga, či VELO Berry Frost s nádychom malín, borievok a ostružín.

velo3.jpg

Foto: 
Velo

Tomáš Tesař, riaditeľ komunikácie British American Tobacco, hovorí: „Veríme, že užívanie moderných nikotínových alternatív, ako je VELO, prináša veľa výhod. Mnohí fajčiari chcú fajčenie obmedziť, v čom im môžu tieto alternatívy pomôcť.“

Ak si teda na Nový rok budete dávať predsavzatie prestať fajčiť, možno vám na strastiplnej ceste od fajčiara k nefajčiarovi pomôžu práve nikotínové vrecúška VELO.

Že vy nefajčíte, ale máte v rodine dospelého užívateľa nikotínových produktov? Prekvapte ho touto novinkou, možno bude milo prekvapení, že nové časy prinášajú aj nové, lepšie zvyky.

Nikotínové vrecúška VELO sú určené výlučne pre dospelých užívateľov nikotínových produktov a obsahujú nikotín, ktorý je vysoko návykovou látkou.

Viac o produkte na Facebook VELO SK

- - Inzercia - -