Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

To najcennejšie sa nemeria peniazmi

december 12, 2020 - 22:47
Človek môže byť bohatý alebo bohatý. Nie, nepomýlila som sa, pretože význam tohto konkrétneho slova sa v oboch prípadoch od seba diametrálne odlišuje.
Foto: 
unsplash.com

Môžeš byť majetný doslova tak, ako znie koreň slova. Majetok, materiálna položka vážená počtom eur/dolárov/korún a tak ďalej, ktorú vlastníš, si jej právoplatným majiteľom. Na druhej strane môžeš byť bohatý presne v zmysle: mať v živote niečo, čo sa fyzicky nedá kúpiť. Ktoré z týchto dvoch možností pre teba znamená viac?

Viem si predstaviť ako by sa ohradil milionár: „Inak by si rozprávala, keby si finančne zahojená.“ Nemyslím si, pretože zakaždým si spomeniem na to množstvo nešťastných boháčov, ktorý svoj prepychový život nemajú s kým zdieľať. A to je naozaj smutné.

327.jpg

Foto: 
unsplash.com

Áno, som schopná kúpiť si ostrov, no koľko sa z neho budem tešiť? Týždeň? Dva? Prakticky dovtedy, dokým si neuvedomím, že sa o túto radosť nemám s kým podeliť, plus, definícia „finančne zahojená“ je velice subjektívna. Niekomu treba palác, inému stačí garsónka, no pocit, že sú „zahojení“ môžu mať obaja.

Najcennejšie veci v živote nepripomínajú zvuk pípania terminálu, šuchotanie papiera či štrngania kovu. Vieš prečo? Lebo ani všetky peniaze sveta by nestačili. Sú to práve dary ako rodina, priatelia, láska, lojalita, dôvera, rešpekt... Mohla by som pokračovať až do nekonečna pretože ich nie je málo.

Avšak dnes sú ľudia tak uprene zahľadení vpred a sústredení na cieľ, ktorým je získať čokoľvek, na čo si len zmyslia, že si tieto v rýchlosti nebadateľné „veci“ nevšímajú. Uvidia ich až vtedy, keď budú tým jediným, čo chýba, aby naplnili potrebu kompletnosti. Len aby nebolo neskoro. 

- - Inzercia - -