Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Láska by nemala byť klietkou

december 11, 2020 - 02:12
Láska je najčistejší cit, ktorý so sebou prináša pocit obrovskej nádeje. Predstavuje svetlo v momentoch, kedy je tvoja duša obklopená tmou.
Foto: 
pexels.com

Nejedná sa o pojem. Lásku musíš vnímať. Je prítomná v každom jednom okamihu našich životov. Dennodenne o nej počúvame, máme možnosť vidieť ju všade navôkol. Koncept tejto emócie chápe každý individuálne.

Pravdou je, že reflektuje neskutočné množstvo aspektov, a preto ju nemožno ohraničiť iba jednou definíciou. Ak by si sa niekomu snažila vysvetliť čo znamená milovať, nestav na tabuľkové terminológie. Prijmi ľudí predstaviť si, ako sa cítia, keď majú po svojom boku človeka, ktorý pre nich znamená celý svet.

Pretože tam leží skutočná charakteristika. Ide o chvíle, kedy sa môžeš správať ako malé dieťa, skákať na posteli, smiať sa nahlas, robiť hlúpe žarty s vedomím, že tvoja polovička ťa pochopí a zasmeje sa s tebou bez toho, aby mala potrebu ťa súdiť. Dáva ti príležitosť byť sama sebou.

313.jpg

Foto: 
unsplash.com

Darmo si silná a sebavedomá žena. Akonáhle ťa vezme do náručia, máš opäť 10 rokov a túžobne prijímaš jeho ochranu. I navzdory faktu, že lásku nedokážeš odvážiť či odmerať ako hocičo iné, je to svojím spôsobom veda. V dnešnej dobe ľudia lásku znevažujú rôznymi prívlastkami, ktoré jej pripisujú. Usilujú sa tým zakryť skutočnosť. Láska je schopná nadobudnúť akúkoľvek podobu, no nikdy by nemala byť klietkou.

Vzťah založený na tvrdých neľudských a v neposlednom rade nespravodlivých pravidlách obmedzujúcich tvoju slobodu nenazývaj láskou. V tomto prípade hovoríme o sebeckom majetníctve, ktorý častokrát vyvrcholí definitívnym koncom vylučujúcim opätovné stretnutie. Pokiaľ niekoho miluješ, v živote si nedovolíš postaviť ho do situácie, ktorá by mu ublížila. 

- - Inzercia - -