Dnes je pondelok, 12.apríl 2021, meniny má: Estera
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

„Neviem“ a „možno“ bolia najviac

november 27, 2020 - 12:55
Ocitla si sa už v situácii kedy si žila v mylnej domnienke o svojom vzťahu? Okamih, v ktorom ti tvoja milovaná polovička na dôležité otázky budúcnosti odpovie slovami, čo zabolia ako dýka do chrbta?
Foto: 
shutterstock.com

Nie je nič nad to, keď máš pocit, že tvoj vzťah rozkvitá. Cítiš sa ako vo sne. Neexistuje človek tak mocný, aby ti pokazil náladu. Zrazu však zisťuješ, že išlo skutočne iba o sen. Ten sa razom mení na nočnú moru, z ktorej cesta von vedie cez nemilosrdný labyrint.

Fungujete v spoločnom kolobehu. Predsa len prešiel už nejaký ten mesiac, takže na zbytočné dedukcie nie je miesto. Ideš prakticky na istotu. Čo čert nechcel, začneš pociťovať jemné zmeny, postupne meniace svoju intenzitu. Tvoj drahý naštartuje maniere hodné minimálne jednej výchovnej a ty sa v have snažíš vypočítať zložitý algoritmus pričom by to mal byť jednoduchý príklad na princípe 2+2.

Dostaneš sa do bodu, z ktorého jednoducho sama nevykorčuľuješ, a tak vyrukuješ s otázkou „čo sa deje“. Priamu odpoveď ale nečakaj. Musíš byť konkrétnejšia. Ak získaš materiál, ktorý je použiteľný v tvoj prospech, klaniame sa. Väčšinou však nasledujú slová, ktoré ani jedna z nás nepočuje rada a doslova sa nám z nich rozblikajú všetky kontrolky.

249.jpg

Foto: 
shutterstock.com

„Ja neviem, možno.“ Tieto slová už samostatne zatnú dosť hlboko. Dostať ich v jednej spojenej vete je rituálna poprava. Ako ti môže tvoj priateľ po xy čase povedať, že on ťa možno ľúbi či dokonca ani nevie, či ťa vôbec ľúbi? Je to maximálny podraz nech sa na to dívame z ktorejkoľvek strany. Vtedy ti okrem zvuku skartovačky v hlave koluje iba jedna vec: „Načo toľké divadlo?“ Bohužiaľ, táto otázka je premieľaná na dennom poriadku a zatiaľ nie je nikoho, kto by na ňu poznal odpoveď.

Si na rade. Výber je v tvojich rukách, no nezabudni, miestami ide súcit bokom. Presne to si hovorili aj všetci tí, ktorí ťa kedy sklamali. Jednať srdcom je vzácna komodita, ktorá by sa mala používať iba v prípade kedy si si lojalitou druhej strany na sto percent istá. Chceš počuť radu? Ak od neho čo i len raz započuješ na tému vašej lásky slovo „neviem“ alebo „možno“, prejav voči sebe dostatok úcty a odkráčaj preč.  Na svete žije niekoľko miliárd ľudí. Niekde medzi nimi leží tvoje šťastie, no a čo sa týka tohto konkrétneho človeka, raz pochopí, aké šťastie mal kedysi k dispozícii.

- - Inzercia - -