Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozdelili nás benefity kamarátstva

november 26, 2020 - 00:08
Kamarátstvo ako také môže mať rozličné fázy a štádiá. Medzi ne nepochybne patrí aj kategória Friends with benefits (FWB), a teda kamaráti s výhodami. Nie vždy sa ale tieto výsady končia šťastne.
Foto: 
shutterstock.com

Poznáme prípady kedy sa vzťah začne práve nadviazaním intímneho fungovania. Občas je to neplánované inokedy zas cielené. Situácie, kedy nás tieto „spoločné záujmy“ rozdelia sú ojedinelé, no aj napriek tomu sa dejú.

V predchádzajúcich článkoch sme tematiku FWB rozoberali s tým, že sme si zadefinovali pravidlá, na základe ktorých je možné podobný „vzťah“ udržiavať. Ak ste ho ešte nečítali kliknite sem: https://zenskyweb.sk/clanok/48028-aj-nezavazny-sex-ma-svoje-pravidla

Dvaja ľudia rozhodnutí vkročiť do podobnej alternatívy sa musia vopred dohodnúť na hraniciach. Tieto mantinely by podľa správnosti, a najmä pre dobro všetkých, nemali prekročiť. Čo však nasleduje pokiaľ sa predsa len stane, že jeden z vás bude odrazu mimo kurz?

236.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Existujú dve cesty. Prvou je práve vyššie spomínaný plnohodnotný vzťah so všetkým, čo by malo byť jeho súčasťou. Druhá cesta je rozpad kamarátstva a strata akéhokoľvek kontaktu medzi vami. Čím to je? Hovorí sa, že muž a žena nemôžu byť iba priateľmi. I keď sa s touto teóriou nestotožňujem, priznávam, že do nej spadajú isté výluky.

Čisté priateľstvo medzi odlišnými pohlaviami je samozrejme možné. Zlyhanie nastáva v okamihu, keď jeden z vás začne prechovávať hlbšie sympatie k tomu druhému a ostanú neopätované. Bohužiaľ, nikoho neprinútiš cítiť niečo, čo tam nie je. Kamarátstvo s výhodami si žiada silnú a neoblomnú povahu pretože inak ťa tieto benefity môžu oň pripraviť.  

- - Inzercia - -