Dnes je utorok, 13.apríl 2021, meniny má: Aleš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vinczeovci na tému dieťa: „Nechávame to v Božích rukách“

november 24, 2020 - 18:45
Adela a Viktor Vinczeoví sú aj napriek ich mediálnej popularite veľmi otvorení nech sa už jedná o akúkoľvek otázku. Najnovšie sa s nami podelili o svoje postoje v rámci témy dieťaťa v ich dvojčlennej rodine.
Foto: 
koktail.pravda.sk

Plánovali sme sa rozprávať o deťoch, pretože mnohé páry dnes majú problémy s otehotnením. Hľadajú pomoc u lekárov, kde je riešením často umelé oplodnenie. Ako to vnímate vy?

A: Samozrejme, dnes je to úplne bežná vec, aj my máme kamarátov, čo zvolili tento spôsob. Keď to vyrieši problém, je to veľká pomoc pre páry. Všetkým, ktorí sa tak rozhodli, držíme palce. My vnútorne cítime, že to nie je cesta pre nás. Každý robí vlastné rozhodnutie, každý to cíti inak.

V: Verzií, ako to riešiť, je niekoľko, my sme zvolili cestu adopcie, alebo adopčnej prípravy, na ktorú chodíme.

untitled_design.jpg

Foto: 
pluska.sk

Takže ste rozhodnutí adoptovať si dieťa?

A: Sme v adopčnej príprave. Je to čas na to, aby sme zistili, či sme na to uspôsobení a čo to vlastne prináša. Myslím, že až pri tom stretnutí človek zacíti, či to je ono. Mnohé páry zistia, že to nie je ono, možno sa to stane aj nám, neviem. Je to otázne a nič sa nedá povedať na istotu, ale vybrali sme sa na tú cestu a aký bude mať cieľ a výsledok, to nevieme.

V: Je to zatiaľ neistá cesta, ktorú sme začali povinnou prípravou. Štát cestou úradov zisťuje, či sú rodičia pripravení na to, aby im zveril dieťa do opatery. Takže sa navzájom spoznávame – štát nás, my požiadavky štátu a zároveň sa pritom spoznáva aj pár, lebo na príprave zaznievajú otázky a riešia sa témy, ktoré za normálnych okolností partneri vôbec nemusia riešiť a nemusia sa nad nimi zamýšľať. Takže takúto adopčnú prípravu by sme „odporučili“ každému manželskému páru, bez ohľadu na to, či chce mať deti. je to veľmi obohacujúco strávený čas.   

Celý rozhovor nájdete v najnovšom čísle Slovenky. 

- - Inzercia - -