Dnes je pondelok, 17.máj 2021, meniny má: Gizela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Čo robiť keď ťa tvoja najlepšia kamoška zradí?

november 17, 2020 - 17:50
Najlepšia kamoška je niečo ako sestra, ktorú ti neurčuje DNA, ale tvoje vlastné uváženie. Čo by si urobila, keby ťa jedného dňa zradí?
Foto: 
unsplash.com

Najlepšia kamarátka automaticky vylučuje tvrdenie: „Rodinu si nevyberáš.“ Patríš do skupinky „kamošov od plienok“? Potom vieš, aké dôležité je mať bff stále po svojom boku. Dokážeš si vôbec predstaviť, že by si o ňu niekedy prišla?

Nemáme na mysli nič morbídne. Hovoríme o tom, že by ťa mohla jedného dňa nenávratne podraziť. Naj kamoška nedostala svoj titul zo sekundy na sekundu. Zaslúžila si ho, preto hranica sklamania, ktorú si ochotná akceptovať je diskutabilná.

178.jpg

Foto: 
unsplash.com

Pri priateľstve je dobré mať určité etické zásady. Nemusíte sa limitovať natoľko ako v prípade Elle a Leeho z Kissing Booth. Koniec koncov sme aj mohli vidieť, že pravidlá z čias oškretých kolien a kreslenia kriedami na asfalt, v dospelosti moc neukoriguješ. Častokrát sú dokonca príčinou mnohých hádok.

Strávite spolu xy rokov až zrazu príde totálna rana pod pás. Ak podobný „suckerpunch“ nie si schopná predýchať, máš dve možnosti.

Alternatíva A znie: porozprávate sa bez akéhokoľvek dramatického návalu emócii a ty si povieš, že jej dáš ešte jednu šancu. Možnosť B: odpustíš jej, no čas, ktorý bol vyhradený iba pre ňu investuješ do ostatných vďačných bytostí v tvojom živote. V každom prípade platí, že pokiaľ ti na človeku naozaj záleží, pôjdeš podľa abecedy a predtým, než sa uchýliš k prestrihávaniu spoločných fotiek, prejavíš dospelosť a vypočuješ si, čo ti chce povedať. 

- - Inzercia - -