Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nikdy nemeň rešpekt za pozornosť

november 13, 2020 - 14:10
Ľudia sú rôzni. Kým podaktorým stačí „dvojminutovka pozornosti“, iní si zakladajú na rešpekte. Rozdiel medzi nimi spočíva v ich trvácnosti.
Foto: 
pexels.com

Pozornosť je chvíľková záležitosť. Gratulujem, dokážeš okolo seba rozpútať ošiaľ, no aj ten raz skončí, a tým raz máme na mysli naozaj iba okamih. Dnešný svet je zameraný na novinky, aktuálne dianie a pokiaľ neplánuješ každý deň prichádzať s niečím šokujúcim, krivka udržateľnosti rozruchu okolo tvojej osoby pomaly ale isto klesá.

 Nikoho po mesiaci nebude zaujímať v čom si prišla oblečená na sobotňajšiu párty. V ten daný večer to bol ozaj skvost a ľudia ostali očarení. Časom však ich pozornosť zasiahlo niečo nové, originálnejšie a po tvojej „sláve“ neostal ani mastný fľak.

dg.jpg

Foto: 
pexels.com

Ľahšie si zapamätáš človeka, ktorý ti do života niečo dal. Pojmom niečo neoznačujeme medvedíka z penových ruží, ale podnet, na základe ktorého ti dotyčná osoba utkvie v hlave.

Na druhej strane stojí rešpekt. Ten je na rozdiel od pozornosti trvalý a nedostaneš sa k nemu ľahko. Musíš si ho zaslúžiť. Všetci chceme zažiariť a zažiť situáciu, kedy sme stredom vesmíru, ale to nie je to najdôležitejšie na svete. Pre tých, ktorí ťa rešpektujú budeš vždy zaujímavá. Tak či tak sa nezavďačíš každému. Maj sa rada natoľko, že nevymeníš rešpekt za pozornosť.

- - Inzercia - -