Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tajomstvo krásnych mihalníc

november 08, 2020 - 14:10
Mihalnice sú, okrem iného, základom zvodného pohľadu. Častokrát im však nevenujeme dostatočnú pozornosť a miesto toho, aby sme sa im odvďačili zaslúženou starostlivosťou, namáhame ich neustálym maľovaním a odličovaním.
Foto: 
shutterstock.com

Poznáš to, keď po dlhom dni potrebuješ vypnúť a zrelaxovať. Dáš si penový kúpeľ a odreaguješ sa. Aj tvoje mihalnice občas potrebujú wellness a my ti povieme zopár tipov ako im ho dopriať.

1. Zelený čaj

Zelený čaj je výborný na lesk a výživu mihalníc. Okrem toho pôsobí šetrne k pokožke okolo očí. Zmierňuje opuchy a dodáva zdravý vzhľad. Takisto ho môžeš využiť ako odličovač, no veľmi jemne. Aj dobrého veľa škodí.

pexels-pixabay-461428.jpg

Foto: 
pexels.com

2. Ricínový olej

Čistý prírodný produkt, ktorý podobne ako zelený čaj, regeneruje a zvláčňuje riasy. Napomáha pri hojení jaziev. Pred použitím je vhodné ricínový olej zmiešať napríklad s olivovým olejom. Najlepšie je, ak ho použiješ večer pred spaním. Nanášať ho môžeš buď prstom alebo pomocou tyčiniek do uší.

3. Masáže

Možno sa ti to bude zdať zvláštne, no masáž mihalníc naozaj pomáha. Ide o to, že pomalými krúživými pohybmi od vnútorného kútika smerom von rozprúdiš krv vo viečku, čo vo finále podporí ich rast a hustotu.

4. Hrebeň

Samozrejme nemáme na mysli klasický hrebeň na vlasy ale jeho zmenšenú verziu. Podobná štetinka sa používa aj na obočie. Mihalnice by sa mali prečesávať minimálne ráno a večer, čím vlastne podnietiš ich rast. Zároveň tým udržiavaš prirodzenú ochrannú vrstvu.

kf.jpg

Foto: 
shutterstock.com

V neposlednom rade treba opomenúť, že aj zdravé stravovanie sa odzrkadlí na tvojich riasach. Zapájaj teda do svojho jedálnička ryby, vajíčka, citrusy, batáty a podobné suroviny bohaté na vitamíny, mastné kyseliny či proteíny.

- - Inzercia - -