Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Z dôverčivého dievčatka sa stala neoblomná žena

október 30, 2020 - 14:00
Čo najviac mení človeka? Kedy vieme, že už nikdy nebude ako predtým? Prešiel si tým snáď každý. Odpoveď znie skúsenosti a bolesť.

Poznáme ten príbeh, ktorý sa prakticky točí stále dokola. Začínaš bez skúseností, tým pádom ti ostáva omnoho viac priestoru na slepú dôveru v ľudí. Jasné, nejak sa musíme ku všetkému dopracovať, no táto konkrétna cesta je sem-tam už dosť krutá. Žiadna žena sa dospievaniu nevyhne. Ide o proces, ktorý chtiac nechtiac absolvuješ, pričom naše príbehy sú originálne.  

Zažiješ prvú lásku, ktorá iba vo veľmi výnimočných prípadoch ostane tvojou jedinou. Poväčšine prvá láska znamená aj prvé sklamanie. Rovnako to je aj v prípade kamarátstiev. Na základe toho si vyberáš ďalších ľudí do tvojho okruhu blízkych. Ten sa postupne zužuje až sa v konečnom dôsledku dopracuješ k teórii, že menej je niekedy viac.

Tvoja naivita sa mení každou negatívnou skúsenosťou, no aj napriek tomu nesmieš na ľudí zanevrieť úplne. Ak si v mladom veku obklopená skôr „dospelákmi“ namiesto svojich rovesníkov, ovplyvní to aj tvoje zmýšľanie. Avšak aj to má svoje temné stránky. Nie je správne, aby si sa v období puberty upínala na presvedčenie, že všetci sú zlí a falošní iba preto, že jedna „kamarátka“ v tebe zanechala stopy nevyčísliteľnej hodnoty. Je totiž rozdiel medzi tým byť opatrná a uzavretá.

Postupom času sa vyformuješ a staneš sa presne takou ženou, akou máš byť. Tvoja viera v ľudí sa drží v neutrálnej rovine. Ver, že tí šťastlivci, ktorí sa dokážu prebúrať cez tvoje múry tu pre teba budú už stále. Naučíš sa zvládať aj menej príjemné situácie, vďaka čomu sa z dôverčivého dievčatka stane neoblomná žena.

- - Inzercia - -