Dnes je pondelok, 29.november 2021, meniny má: Vratko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najčastejšie príčiny rozchodov

október 23, 2020 - 12:55
Rozchody sa dejú neustále. Aj práve v tomto momente sa niekde vo svete niekto rozchádza a ide si oči vyplakať pre stratu blízkej osoby.
Foto: 
pexels.com

Čo sa však skrýva za celým procesom, ktorý končí tým, že obaja sa vyberiete vlastnou cestou?

Rozchody môžu mať racionálny dôvod, kedy vysvetlenie partnerovho počinu má naozaj hlavu a pätu. Potom sú tu rozchody, ktoré sa udejú a namiesto toho, aby si ho mala vysvetlený, dostaneš iba plytké výhovorky, nad ktorými, keď sa zamyslíš, tak si povieš „mohol si vymyslieť aj niečo lepšie“. A do tretice sú tu tiché odchody bez ozveny.

Rozoberme si teda tie "racionálne“ dôvody:

1. Strata iskry

Začiatok ako z filmu, detaily, ktoré majú podľa našich vysnených predstáv zaujať právoplatné miesto vo vzťahu tam skutočne aj sú. Čas je však mocný pán a je hlavne odrazom vašej vášne. Tí, ktorí sú si súdení aj po rokoch nájdu spôsob akým svoj vzťah udržiavať v tzv. iskre. , To znamená, že sa spolu nikdy nebudú nudiť a tým pádom predstava rozchodu nepripadá do úvahy.

2. Klamstvá

Nikto nechce zdieľať svoj život s notorickým klamárom. A áno, rátajú sa aj malé klamstvá, pretože ak si raz neúprimný, je úplne jedno čo bolo predmetom lži.

3. Podvádzanie

Ak povieš, že ideš von s kamarátmi/kamarátkami - nech sa páči. Nie sme predsa "covid", aby sme ťa držali doma, ale všetko má svoje hranice. Akonáhle robíš niečo poza chrbát svojej polovičky a ešte k tomu prekročíš líniu intímnej zóny, kedy sa zrazu ocitneš v cudzom náručí, máš problém.

Ľudia sú rôzni a za podvádzanie považuje každý niečo iné. Pre niekoho je nevera až na hranici sexu. U iných už len tajné vypisovanie až bozkávanie automaticky riešia rozchodom. Niet sa čomu čudovať, podvod je podvod.

4. Odlišná vízia budúcnosti

Nikoho nemožno odcudzovať za to, ako si predstavuje svoju budúcnosť, ani keď na to príde po čase. Aj keď váš vzťah končí, neznamená to, že si prestanete rozumieť ako ľudia. Skrátka jeden pôjde vľavo a druhý vpravo, no aj napriek tomu si budete navzájom želať len a len to dobré.

- - Inzercia - -