Dnes je pondelok, 25.január 2021, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ako ho dostať zo života? Ideálne aj zo srdca..

október 07, 2020 - 08:00
Niektoré ženy nestretnú lásku svojho života za celý život. Žijú v pokojných partnerských vzťahoch, kde síce nie je búšenie srdca, ale nechýba tam pocit pokoja. Ten však môže narušiť príchod muža s veľkým M, ktorý im ho otočí naruby.
Foto: 

Aj keby sme si to niekedy veľmi želali, srdcu nejde rozkázať. Zamilujete sa napriek všetkým okolnostiam, snažíte sa dennodenne vypustiť ho z hlavy a nejde to. Prikázať si niečo cítiť je naozaj nereálne a pretvárka unavuje. Po čase vás vyčerpá viac než samotná bolesť. Je zrejmé, že rady typu "nechaj ho ísť" nefungujú, pretože vo štvrtok večer ho môžete nechať ísť a v piatok ráno sa zobudíte s neutíchajúcou potrebou ozvať sa. Takto sa to môže ťahať týždne, mesiace až roky. Ako teda dosiahnuť to, aby ste sa uvoľnili a striasli zo seba tie nánosy obáv zo straty blízkej osoby? 

  • Možno ste si až tak blízki neboli. Možno ste len unavená životom, náročným obdobím, prácou alebo stereotypom vo vzťahu a vymysela ste si krásnu rozprávku, ktorá však nemá šťastný koniec.
  • Vy ste tá najdôležitejšia. To platí vždy, nie je to partner, deti alebo vaši rodičia. Tí všetci budú spokojní, keď vy budete šťastná, takže myslite v prvom rade na seba. Ostatné príde.
  • Majte dostatok koníčkov, prácu čo vás baví, nezabudnite sa neustále vzdelávať. Zamestnáte si myseľ, nebude to "len o ňom" a možno zistíte o čo všetko prichádzate.
  • Neponáhľajte sa. Čas lieči a niekto potrebuje 2 týždne a niekto 20 rokov. Nechajte cez seba prejsť všetku bolesť a nebuďte na seba prísna, všetko raz prejde.
  • Skúste sa na situáciu pozrieť čo najviac racionálne. Skomplikovala by vám nová situácia život? Museli by ste meniť krajinu, prácu, maximálne sa prispôsobiť? Číha tam veľká pravdepodobnosť, že by to nemuselo dopadnúť podľa vašich predstáv..
  • Čo všetko spravil tento muž vášho života pre vás? Ak si ani sama neviete spomenúť čo všetko by to mohlo byť, utekajte. Zaslúžite si určite viac. Každá z nás.

shutterstock_417853399.jpg

Foto: 
Shutterstock

- - Inzercia - -