Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vážime si dostatočne život v našej krajine?

august 17, 2020 - 16:46
Slovensko je krásne, čisté, máme veľké zásoby pitnej vody a nemôžeme sa sťažovať na nedostatok potravín alebo vzduchu na dýchanie. A predsa sa sťažujeme. Susedova tráva je vždy zelenšia, o tom niet pochýb, ale možno by bolo načase nastaviť si zrkadlo. Čo my robíme preto, aby sa nám tu dobre žilo?
Foto: 

Ísť príkladom

Týka sa to rodičov, ktorí majú deti, ale aj kohokoľvek kto kráča po ulici a nie je sám. Človek je tvor sociálny a stretávame sa denne s kolegami, spolupracovníkmi, rodinou, učiteľkami. Napriek tomu sa niekedy správame veľmi ignorantsky a ešte sa aj čudujeme. Čo zaseješ, presne to sa ti vráti, takže či už je to planéta, spoločnosť alebo nadriadený (podriadený), dostaneme to naspäť a niekedy omnoho intenzívnejšie. Skúsme na to myslieť keď vyhadzujeme odpadky na zem, chodíme úplne všade autom a nakupujeme potraviny zásadne v plastových sáčkoch. 

Malá krásna krajina

Áno, Slovensko by mohlo byť raj na zemi. Máme všetko potrebné na pokojný a zdravý život, dostupné vzdelanie a vrúcnu mentalitu. Prečo teda toľko negatív? Za to, že nemáme plat o jednu nulu vyšší? Môžeme mať aj ten, ale musíme brať následky, ktoré z toho plynú a to sa už nie každému chce. Za úžasný fakt v našej krajine považujem jej rozlohu. Za pár hodín sme u starých rodičov, v horách, na juhu pri jazerách, čokoľvek na čo máme chuť je na dosah. Nenechajte si vziať chuť tu žiť a tešiť sa z krás, ktoré máme. 

Mentalita je nenahraditeľná

Vždy mi to chýbalo. Po cestách po juhovýchodnej Ázií, USA, Novom Zélande a Európe prejazdenej krížom krážom som sa najviac tešila domov. Na náš humor, nadhľad, podobný pohľad na vec. V západnej Európe zarobíte viac - aj viac miniete. A to omnoho viac. Bratislavské zápchy sú s tými vo veľkomestách naozaj smiešne a treba si dať pozor aj na veľmi rozdielnu mentalitu. To, že nie ste z jednej krajiny, môže spôsobovať v budúcej komunikácií nemalé problémy. Netreba to podceniť ani v partnerských vzťahoch.

Užívajte si Slovensko najmä teraz v lete. Je nádherné.

- - Inzercia - -