Dnes je utorok, 15.jún 2021, meniny má: Vít
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

AKTUÁLNE: Hlavné mesto otvára letnú sezónu na kúpaliskách

jún 18, 2020 - 07:00
Hlavné mesto Bratislava krátko po skončení núdzového stavu po koronakríze postupne spúšťa letnú sezónu na svojich kúpaliskách.
Foto: 

"Od 17. júna budú v závislosti od aktuálneho počasia spustené štyri zo šiestich letných kúpalísk – kúpalisko Rosnička, kúpalisko Lamač, Delfín a letné kúpalisko Tehelné pole, ku ktorým sa pridajú v najbližších dňoch aj kúpaliská v Krasňanoch a Rači. Bez poplatku je prístupný Areál zdravia Zlaté piesky. Už dlhšie je pre verejnosť otvorený 50-metrový aj 25-metrový bazén v Plavárni Pasienky," informovala hovorkyňa mesta Bratislava Katarína Rajčanová.

Pre vstupe na kúpaliská zmerajú návštevníkom telesnú teplou, povinná je dezinfekcia, dvojmetrové rozostupy a vodné fontánky zatiaľ z hľadiska prevencie nebudú spustené. Mesto prosí návštevníkov o empatiu, ľudskosť a vzájomnú toleranciu.

Magistrát očakáva, že počas leta bude oveľa viac ľudí dovolenkovať priamo v Bratislave. "Záujem o dovolenky v zahraničí klesol, preto vedenie mesta ráta s väčšou koncentráciou nielen samotných Bratislavčanov, ale aj s vyšším počtom návštevníkov mesta. Bratislava túto situáciu nepodceňuje a chce ľuďom ponúknuť pestré možnosti," dodala Rajčanová.

Viac času v prírode

Zvýšenú návštevnosť vedenie hlavného mesta očakáva aj v okolitých lesoch. „Mesto v nich bude tento rok prvýkrát organizovať denné tábory zamerané na les, zvieratá či stromy, a tiež živočíchy v riečke Vydrica. Deti budú mať možnosť zúčastniť sa na jednodňových exkurziách, napríklad za netopiermi, a pokračujeme aj s kurzmi včelárstva. Zároveň otvárame záhradu v Horárni Krasňany, nové prírodné 'šantisko' na Kamzíku či nový priestor na opekanie pri Partizánskej lúke, kde budú do leta finišovať s úpravami, ktoré zahŕňajú výmenu všetkých opotrebovaných herných prvkov," uzavrela Rajčanová.

- - Inzercia - -