Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Výsledky prieskumov hovoria jasnou rečou. Prečo muži predstierajú orgazmus?

apríl 27, 2020 - 18:00
Na tému partnerstva, vzťahov či sexuality sa už realizovalo nespočetne prieskumov. Z výskumu univerzít v Leeds a v grófstve Lancashire dokonca vyplynulo, že až 80% žien svoj orgazmus vylepšuje, alebo predstiera.

Respondentky prezradili i konkrétne dôvody. K tým najčastejším patrí únava, stres, láska k partnerovi a snaha mu vyhovieť, ale taktiež urýchlenie sexu. Ani muži nám ale nemajú čo vyčítať, v tomto smere bývajú totiž skvelými hercami tiež. Potvrdila to štúdia uverejnená v časopise Archives of Sexual Behaviour.

Detaily výskumu

Vedci z univerzity v americkom Kansase dotazovali päťdesiat študentov vo veku 18 až 30 rokov, ktorí už v minulosti predstierali orgazmus. Mali uviesť dôvod, prečo tak urobili. Chlapi sa zhodli, že predstierať orgazmus nie je ani pre muža nič zložité. Ideálne je samozrejme použiť kondóm a zvoliť si sexuálnu polohu, pri ktorej si partneri navzájom nevidia do tváre. Potom stačí len zavzdychať, zadržať dych, zatnúť panvové svaly, tváriť sa, že kondóm je plný a za chrbtom partnerky ho vyhodiť do koša.

Vedci všetky získané odpovede zanalyzovali a zrovnali s odpoveďami staršej kategórie mužov (30 až 45 rokov), ktoré už získali v minulosti, a prišli k nasledujúcemu záveru.

Jasné dôvody

Orgazmus z času na čas predstiera jeden zo štyroch mužov, pričom za najčastejšie dôvody možno označiť týchto päť skutočností. V reči mužov:

  • Cítim neistotu a nechcem, aby si partnerka myslela, že v posteli za nič nestojím.
  • Orgazmus predstieram, pretože ho pri sexe nepovažujem za najdôležitejší, no nechcem sklamať partnerku. Emocionálne spojenie považujem za oveľa dôležitejšie.
  • Snažím sa milovanie skrátiť. Niekedy už milovanie trvá pridlho a viem, že orgazmus pri ňom nedosiahnem.
  • Robím to pre partnerku, pretože sa obávam, aby absencia môjho vyvrcholenia nemala vplyv na to jej. Určite ide o najlepšie "riešenie".
  • Cítim, že predstieranie vzrušenia a uspokojenia zvyšuje náklonnosť mojej partnerky voči mne (čím rastie moje ego a dominacia ako taká)

Ako ste na tom vy?

Dôvody sú teda zrejmé a jasne z nich vyplynulo, že kým ženy predstierajú orgazmus najmä z lásky, muži kvôli neistote a túžbe partnerku zaujať.

To, či ide vo všeobecnosti o milosrdnú lož, bežný štandard alebo niečo, čo si nedokážete predstaviť, už samozrejme závisí len na vás. :-)

- - Inzercia - -