Dnes je nedeľa, 29.november 2020, meniny má: Vratko
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Česko-Slovenský ples v Prahe 2020

február 09, 2020 - 02:45
V sobotu 8.2. sa uskutočnil 7. ročník Česko-Slovenského plesu v Prahe. Ples sa už tradične konal v nádherných priestoroch Obecného domu a skĺbil eleganciu, šarm a noblesu do jedného úchvatného celku. Návštevníci mali postarané o bohatý program a stretli sa tu mnohé známe tváre. Organizátori sa postarali o naozaj veľký zážitok.

Česko-Slovenský ples v Prahe 2020

Dámy sa ukázali v nádherných róbach a páni vynikali svojou galantnosťou. Hlavnou myšlienkou je upevňovanie česko - slovenských vzťahov (alebo slovensko - českých). Je výborné, že majú tak kvalitný základ. Atmosféra sa niesla počas celého večera v duchu oboch krajín a bola podčiarknutá hudobnými hosťami ako sú Richard Müller, Tereza Mašková, Leona Machálková, Emma Drobná a Martin Chodúr. Operné árie brilantne zaspieval Jaroslav Dvorský a na hlavnom pódiu sprevádzal umelcov rozhlasový Big Band Gustava Broma so symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou Vladimíra Valoviče. Výbornou zložkou boli aj rôzne folklórne súbory, ktoré odprezentovali slovenské či české regióny. Moderátormi večera boli Michala Hergetová a Roman Juraško. Hostia mali postarané o výborný catering aj v duchu toho najlepšieho zo Slovenska a Čiech.

Česko-Slovenský ples prináša každý rok koncept exkluzívnych úvodných tancov, ktoré zabezpečujú najväčší baletní majstri. Tentokrát si hostia vychutnali klasiku baletného repertoáru – kultovné majstrovské dielo z pera Piotra Iljiče Čajkovského, Mariuse Petipu a Lva Ivanova Labutie jazero a to hneď v dvoch naozaj exkluzívnych prevedeniach. Prvé z nich a zároveň úvodné bolo v réžií Baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni.

O druhé baletné vystúpene sa postarala baletná dvojica Olga Chelpanova a Konstantin Korotkov – prví sólisti Baletu Slovenského národného divadla, ktorí zatancovali ikonický duet Biele Adagio – vrchol druhého dejstva Labutieho jazera, pôvodne napísané ako milostný duet z Čajkovského opery Undina. Vystúpenie bolo súčasťou špeciálneho programového bloku venovaného pocte Slovenskému národnému divadlu – významná slovenská kultúrna inštitúcia tento rok oslávi 100. výročie založenia.

Emma Drobná si podmanila hostí hlasom aj šarmom.

Na plese vystúpil aj Richard Müller s kapelou.

Víťazka Česko - slovenskej Superstar Tereza Mašková zaspievala aj skladbu Jednoho dne se vrátíš ako poctu Věre Špinarovej. Jej hlas je ojedinelý.

- - Inzercia - -